Triumf Popradu a Nových Zámkov po nájazdoch, „barani“ otočili duel a Košice si poradili s Duklou

KOŠICE 15. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc zvíťazili 4:2 nad Trenčanmi v piatkovom stretnutí 51. kola hokejovej Tipsport ligy. Východniari ešte bojujú o prvé miesto po základnej časti a duel proti „vojakom“, snažiacim sa prepracovať na 6. priečku, mali pod kontrolou.

Už v 5. min viedli po góle Marcela Haščáka 2:0. Hoci Trenčania dvakrát znížili na rozdiel jediného gólu, reprezentant Haščák svojim druhým zápisom v stretnutí zavŕšil skóre už v úvode záverečnej časti hry v presilovke.

Nitra bez komplikácií, úspech poslednej Žiliny

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad hráčmi MAC Budapešť 3:2. Posledný tím tabuľky zdolal desiate mužstvo Tipsport ligy najmä vďaka dvom gólom v rozpätí necelých dvoch minút tretej tretiny (46. a 48.), ktorých autormi boli Emil Bagin a Martin Podešva. Žilinčania si pripísali iba desiate víťazstvo v riadnom hracom čase v tejto sezóne. Hokejisti slovenského tímu odplatili súperovi z Budapešti prehru spred 12 dní z jeho ľadu 2:5.

Hráči Nitry nemali komplikácie s predposledným tímom hokejovej Tipsport ligy Liptovským Mikulášom a zdolali ho 4:1. Najlepší štatistický zápis z domáceho kádra zaznamenal Branislav Rapáč, ktorý 29 sekúnd po začiatku záverečnej tretiny zvýšil na 3:0 a pripísal si aj jednu asistenciu. Nitrania bodovali naplno v treťom stretnutí po sebe, Liptáci nezískali ani bod už šesťkrát v rade.

Až samostatné nájazdy museli rozhodnúť o triumfe hokejistov Popradu v Detve 4:3. V mimoriadne vyrovnanom stretnutí sa všetky tri tretiny skončili 1:1, v predĺžení gól nepadol, a tak sa muselo do nájazdov. Ten rozhodujúci premenil popradský útočník Samuel Takáč. Podtatranci predĺžili sériu víťazstiev na štyri, v tabuľke im patrí 4. miesto. Hráči Detvy sú na 9. priečke.

Presilovkové góly, prehra Miškovca

V priamom súboji o čelo tabuľky hokejovej Tipsport ligy zvíťazili hráči Banskej Bystrice nad Zvolenom 4:2. „Barani“ viedli pred takmer štvortisícovou návštevou vo Zvolene po druhej tretine 2:1, keď všetky tri góly padli v presilovke. Tri a pol minúty pred koncom vyrovnal Samuel Petráš, no duel do predĺženia nedospel. O 77 sekúnd strelil víťazný gól obranca Vladimír Mihálik. Dve sekundy pred koncom ešte pridal poistku do prázdnej bránky Éric Faille.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti súťaže odrátajú 3 body

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Zvolen nezískal ani bod v druhom stretnutí v rade. Bystričania odplatili svojmu súperovi nedávnu domácu prehru 2:3 zo zápasu pod holým nebom na Štiavničkách, tzv. Winter Classic. Hráči Banskej Bystrice vedú tabuľku s náskokom 3 bodov pred Zvolenom.

Hokejisti Miškovca v súboji tabuľkových susedov podľahli doma Novým Zámkom 1:2. Maďarské družstvo má ešte matematickú šancu obsadiť šiestu priečku a vyhnúť sa predkolu play-off, no na svojho najbližšieho súpera stratilo ďalší bod. Rozhodujúcim nájazdom sa o to zaslúžil Tomáš Pospíšil. Miškovec nebodoval naplno po dvoch dueloch.

Tipsport liga 2018/2019 – 51. kolo

piatok

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Spilar (Š. Petráš, Brophey), 5. M. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. M. Haščák (Kafka, Derľuk) – 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovič, Gula)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Németh – Durmis, Vincze, 4856 divákov

Zostavy:
Košice: Škorvánek – T. Slovák, Koch, Dudáš, McDowell, Derľuk, Pulli, Šedivý – Kafka, Suja, J. Sýkora – Š. Petráš, Brophey, Spilar – M. Haščák, Ignatuškin, Šerbatov – Lušňák, Galamboš, Hričina – Žitný
Trenčín: J. Hollý – Starosta, Rýgl, Krejčí, Cebák, Gula, Bohunický, T. Bokroš – O. Mikula, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – Sojčík, Radjenovič, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, J. Švec – M. Hlinka

MsHK Doxxbet Žilina – MAC Budapešť (Maď.) 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 26. Hvila (Beránek), 46. Bagin (Rudolf Huna, Huževka), 48. Podešva (Beránek, Dubeň) – 4. Orban (Langkow), 48. Odnoga (K. Nagy, Burt)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Valach – Vyšný, Valo, 581 divákov

Zostavy:
Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Dubeň, Jankovič, Bagin, Piegl, Dlugoš, Surán – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Podešva, Hvila – Milý, Surovka, Dominik Rehák – Síkela, Ondruš, Coma
Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, J. Brown, Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Pápa

HK Nitra – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Lantoši (trestné strieľanie), 27. Majdan, 41. B. Rapáč (Versteeg), 58. Buček (B. Rapáč, Bortňák) – 48. Róbert Huna (Richard Huna, J. Sukeľ)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Novák – M. Orolín, Kacej, 1984 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, Korím – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Čaládi, Fominych – Minárik
Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Fereta, Kurali, J. Nemec, Nádašdi, Mezovský, Matej Bača, Droppa, Števuliak – Richard Huna, Róbert Huna, J. Sukeľ – Čenka, Tamáši, R. Varga – Lištiak, Uhrík, Nechaj – Vybiral, Oško, L. Žiak

HC 07 Detva – HK Poprad 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 18. Ščurko (Puliš, Murček), 37. Gašpar (Puliš, Betker), 51. Puliš (Murček, Ščurko) – 7. P. Svitana (Takáč), 32. Paukovček (Belluš, Petran), 44. D. Bondra (Salija, Buzzeo), rozhod. sam. nájazd Takáč
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Paukovček (Poprad) 10+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Soós – Šefčík, Pálkövi, 435 divákov

Zostavy:
Detva: Petrík – Kuklev, Martin Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – R. Gašpar, Matúš Chovan, Král – Martin Ďaloga, P. Valent, Török – M. Surový
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Miner, Petran, Fabian, Salija, Erving, Paločko, Karalahti – Kevin Miller, Heizer, D. Bondra – P. Svitana, Zagrapan, Takáč – Abdul, Kundrik, Buzzeo – Belluš, Paukovček, Macík,

HKM Zvolen – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) – 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Selleck, Faille), 60. Faille
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Mitchell 10 min za pästný súboj – Ďatelinka 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano – Tvrdoň, Výleta, 3965 divákov

Zostavy:
Zvolen: Tomek – Fraser, Pöyhönen, Pufahl, Vandane, Ulrych, Hraško, Michal Roman, D. Ružička – Handlovský, Kytnár, Vandas – P. Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek – Kelemen, Mitchell, S. Petráš – Andrisík, Holovič, Šišovský
Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Glenn, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, Lunter – Šoltés, T. Surový, Zigo – Koper, A. Šťastný, Matoušek

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MHC Mikron Nové Zámky 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 32. Láda (Pancze) – 4. Šimun (Kudla, T. Pospíšil), rozhodujúci sam. nájazd T. Pospíšil
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Kudla 10 min osobný trest, Šimun (obaja Nové Zámky) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Korba – Šoltés, Jobbágy, 1315 divákov

Zostavy:
Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert
Nové Zámky: Košarišťan – Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – T. Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ondrušek, Fábry, Rogoň

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Dukla Jihlava, HC Košice, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Triumf Popradu a Nových Zámkov po nájazdoch, „barani“ otočili duel a Košice si poradili s Duklou © SITA Všetky práva vyhradené.