Trénera slovenských pištoliarov v Riu de Janeiro okradli

Slovenskí pištoliari sa vrátili domov s dvoma finálovými umiestneniami, ale bez ukradnutého batohu trénera Ivana Némethyho.RIO DE JANEIRO/BRATISLAVA 15. augusta (WebNoviny.sk) – Amerických plavcov na čele s Ryanom Lochtem v uplynulých dňoch olúpili ozbrojenci vydávajúci sa za policajtov, ale ani členovia slovenskej výpravy sa nevyhli nepríjemnostiam súvisiacim s bezpečnosťou na Hrách XXXI. olympiády. Paradoxne, postihli ich až na konci pobytu v brazílskom Riu de Janeiro. Dokonca pár hodín pred odchodom z dejiska hier.

Odporúčame:

Zlatého Lochteho v Riu okradli, pri hlave mu držali zbraň

Po príchode na letisko sa tréner slovenských pištoliarov Ivan Némethy stal obeťou zlodejov. „S kolegom Tiborom Kissom sme sa zahľadeli na tabuľu s odletmi, keď sa na mna začala tlačiť jedna žena, ktorá – ako vysvitlo o chvíľu – kryla chrbát svojmu komplicovi. Ešte som si hovoril, že čo sa tak tlačí, veď je tu dostatok miesta. Vzápätí som si chcel odložiť mobil do batohu, ktorý som si krátko predtým položil na neďalekú lavičku v letiskovej hale. Batoh s dokladmi a ďalšími osobnými vecami však bol už fuč. Celé to mohlo trvať azda tridsať sekúnd,“ opísal inkriminovaný moment pre SITA Némethy.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 11. deň

Dvojnásobný účastník OH ako športovec napriek tejto nepríjemnosti doletel v pondelok do Viedne a následne sa presunul do vlasti. Tu ho už zastihla pozitívna správa z Brazílie, že podľa polície sa jeho červený batoh z oficiálnej výbavy slovenských olympionikov našiel na Copacabane. „Zatiaľ však čakám na ďalšie informácie, čo mi v ňom páchatelia nechali,“ dodal osobný tréner Pavla Koppa.

Pištoliari mali problémy iného druhu pri ceste do dejiska, smola ich neobišla ani pri návrate domov. Trampoty so zbraňami sú tradičným folklórom, na ktorý sú strelci za tie roky cestovania zvyknutí. Udalosti pred spiatočnou cestou im nepridali na pohode, ale napriek tejto nepríjemnosti ich hriali dve finálové účasti na OH 2016 vďaka 4. miestu Juraja Tužinského vo vzduchovej pištoli a 7. priečke Pavla Koppa v ľubovoľnej pištoli.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. augusta 2016

Odporúčané články