Tréner Nemcov Löw predĺžil zmluvu do roku 2020

Nemci sa pod vedením 56-ročného Joachima Löwa stali v roku 2014 v Brazílii majstrami sveta, ale zlato z tohtoročného európskeho šampionátu vo Francúzsku si neprivlastnili.

FRANKFURT 31. októbra (WebNoviny.sk) – Tréner nemeckej reprezentácie Joachim Löw predlžil kontrakt s domácim futbalovým zväzom (DFB) do konca majstrovstiev Európy 2020.

Dostane tak ešte jednu šancu, aby sa pokúsil získať titul kontinentálneho šampióna. Predĺženie zmluvy oznámili zúčastnené strany na pondelkovej tlačovej konferencii vo Frankfurte nad Mohanom.

Nemci sa pod vedením 56-ročného Löwa stali v roku 2014 v Brazílii majstrami sveta, ale zlato z tohtoročného európskeho šampionátu vo Francúzsku si neprivlastnili. V semifinále im cestu skrížili domáci Francúzi, ktorí neskôr vo finále podľahli Portugalčanom. „Som rád, že som dostal dôveru pokračovať s reprezentačným tímom v práci s cieľom obhájiť na šampionáte v Rusku titul majstra sveta. Aktuálne je pre nás prioritou dosiahnutie prvého miesta v kvalifikačnej skupine. Keď hlava aj srdce súhlasia, nie je ro riešiť,“ uviedol Joachim Löw podľa webu magazínu Kicker.

Pôvodná Löwova zmluva pri Nationalelf mala vypršať práve po majstrovstvách sveta 2018 v Rusku. Löw doteraz z lavičky viedol futbalistov Nemecka v 141 zápasoch a zaznamenal 94 víťazstiev, čo je úspešnosť 67%. Na piatich veľkých turnajoch v sérii sa s Nemcami prebojoval minimálne do semifinále. Bývalý asistent Jürgena Klinsmanna Löw podpísal prvý kontrakt ako hlavný tréner nemeckej futbalovej reprezentácie 12. júla 2006.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. októbra 2016

Odporúčané články