Tréner Cíger pred Nemeckým pohárom privítal len 15 hráčov

Na utorkovom zraze v Bratislave nechýbala trojica reprezentačných nováčikov – Tomáš Matoušek, Bruno Mráz a Jakub Suja.BRATISLAVA 1. novembra (WebNoviny.sk) – Dovedna 15 z 22 nominovaných hráčov vrátane tria nováčikov privítal hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger na utorkovom popoludňajšom zraze v Bratislave pred medzištátnym turnajom o Nemecký pohár 2016 v Augsburgu.

Až šesť hráčov má stále klubové povinnosti v Lige majstrov – Michal Čajkovský, Martin Gernát, Juraj Mikuš, Lukáš Cingeľ, Andrej Kudrna (všetci Sparta Praha) a Adam Jánošík (Liberec). Útočník Dávid Skokan z Chomutova sa hlavnému kormidelníkovi ospravedlnil z utorkového tréningu pre žalúdočné problémy. „Na dnešnom tréningu budeme trochu improvizovať,“ priznal kouč Cíger a pokračoval: „Ďalší chlapci prídu v noci alebo ráno, to nechám na nich“.

V slovenskom tíme figurujú brankári Július Hudáček a Jaroslav Janus, spolu osem obrancov a dvanásť útočníkov. Z pôvodnej širšej nominácie vypadli skúsení útočníci Mário Bližňák a Juraj Mikúš, ale aj mladý obranca Christián Jaroš. „Hráčov, ktorých sme nominovali, sme aj odsledovali. Majú formu. Veríme, že všetko do seba zapadne a v Nemecku dosiahneme čo najlepší výsledok,“ povedal generálny manažér výberu Róbert Švehla.

V kádri majú prevahu hráči z najvyššej českej súťaže, je ich až trinásť. Siedmi sú z domácej Tipsport ligy a zostávajúce duo zo švédskej SHL (brankár Július Hudáček a obranca Dominik Graňák). Najskúsenejším hráčom v avizovanom kádri je práve Graňák, ktorý má na konte už 165 reprezentačných štartov. „Teraz sme zvolili brankársku dvojičku Hudáček – Janus, v decembri vo Švajčiarsku sa budeme snažiť dať šancu ďalším, veľký záujem má napríklad Jano Laco,“ povedal kormidelník Cíger o nominácii gólmanov.

Koučovi Cígerovi sa káder na Nemecký pohár 2016 skladal omnoho jednoduchšie ako pred rokom. „Vlani to bol extrém. Dlho sme nevedeli, koho môžeme osloviť a podobne. Teraz síce prišli nejaké zranenia a tiež sme museli robiť zmeny. O to je to zaujímavejšie,“ poznamenal tréner Cíger.

Slováci do Augsburgu odcestujú vo štvrtok ráno, v Nemecku si postupne zmerajú sily s domácimi (piatok 4. novembra o 19.30 h), Kanaďanmi (sobota 5. 11. o 16.00 h) a Švajčiarmi (nedeľa 6. novembra o 13.00 h).

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na utorkovom zraze pred medzištátnym turnajom o Nemecký pohár 2016 v Augsburgu:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK/Švéd., 29 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov/ČR, 13/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (HC Sparta Praha/ČR, 4/0), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 34/2), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR, 1/0), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd., 165/10), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 27/1), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR, 38/3), Eduard Šedivý (HC Košice, 7/1), Peter Trška (HC Kometa Brno/ČR, 3/1)

Útočníci: Dalibor Bortňák (HC´05 Banská Bystrica, 4/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha/ČR, 6/0), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR, 53/11), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR, 60/5), Tomáš Hrnka (HC Plzeň/ČR, 16/2), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 9/3), Radoslav Macík (HK Nitra, 4/1), Tomáš Matoušek (HC´05 Banská Bystrica, 0/0), Bruno Mráz (HKM Zvolen, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 6/0), Dávid Skokan (Piráti Chomutov/ČR, 19/2), Jakub Suja (HC Košice, 0/0)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), MUDr. František Okál (lekár), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Andrej Foltýn, Viktor Fábik (fyzioterapeuti), Michal Malina (masér), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Tomáš Štulajter (médiá)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2016

Odporúčané články