Tornáda zúrili v Indiane, zaznamenali ich aspoň dvanásť

Americká národná meteorologická služba uviedla, že jedno tornádo zasiahlo južné časti mesta Kokomo v americkom štáte Indiana.INDIANAPOLIS 25. augusta (WebNoviny.sk) – Vlna veľmi silných búrok v amerických štátoch Indiana a Ohio so sebou priniesla najmenej 12 tornád. S odvolaním sa na miestne úrady o tom vo štvrtok informovala agentúra AP.

Tornáda napriek tomu, že poničili domy a obchody, nikoho vážne nezranili. Záchranári naprávajú škody, odpratávajú popadané strechy, stromy a konáre či iné objekty a pokúšajú sa obnoviť elektrické vedenie.

Odporúčame:

Mladíka naverboval Islamský štát, FBI ďakoval za zatknutie

Viceprezident USA varoval Európu pred závislosťou od Ruska

Americká národná meteorologická služba uviedla, že jedno tornádo zasiahlo južné časti mesta Kokomo v americkom štáte Indiana. Útvar sprevádzal vietor s maximálnou rýchlosťou 165 kilometrov za hodinu. Šerif z okresu Howard County potvrdil, že mierne zranenia hlásilo desať až 15 civilistov. V okrese vypadla elektrina a bez prúdu bolo najmenej 15.000 domov a ďalších budov.

Starosta mesta Kokomo na štvrtkovej tlačovej besede informoval, že v noci nadnes prespalo vonku alebo v náhradných prístreškoch okolo 220 ľudí. Vstup do zničených domov kontroluje polícia a ľudia sa po návrate domov musia preukázať platnými dokladmi, aby dokázali, že ide o ich majetok.

Meteorológovia skutočný rozsah búrok v Indiane stále vyhodnocujú. Úrady však s istotou evidujú hlásenia o najmenej 12 tornádach v okresoch v strednej a severnej časti štátu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2016

Odporúčané články