Tisíce ľudí sa zúčastnili na Konopnom sprievode v Berlíne

Berlínsky sprievod za legalizáciu marihuany sa koná každoročne od roku 1997 a je najväčšiu akciou svojho druhu v celom Nemecku.BERLÍN 14. augusta (WebNoviny.sk) – Tisíce ľudí sa v sobotu zúčastnili na tradičnom pochode za legalizáciu marihuany v uliciach nemeckej metropoly Berlín. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa odhadov polície sa na jubilejnom 20. ročníku akcie s názvom Hanfparade (Konopný sprievod) zúčastnilo viac ako 4000 ľudí.

Odporúčame:

Berlínska štvrť postavila plot, chce vytlačiť prostitútky

USA nemenia postoj k marihuane, zjednodušia však jej výskum

Medzi účastníkmi bol aj poslanec strany Zelených Hans-Christian Ströbele. Demonštrácia sa začala pred budovou Hlavnej stanice; sprievod následne smeroval k berlínskej radnici, ministerstvu zdravotníctva a budove spolkového snemu.

Berlínsky sprievod za legalizáciu marihuany sa koná každoročne od roku 1997 a je najväčšiu akciou svojho druhu v celom Nemecku. Vlani sa na pochode zišlo až okolo 8000 stúpencov dekriminalizácie sušeného indického konope.

V Nemecku je táto mäkká droga ilegálna, ojedinelé výnimky tvoria prípady jej používania na lekárske účely. Spolková vláda vynakladá ročne zhruba jednu miliardu eur na boj proti predaju marihuany na čiernom trhu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016

Odporúčané články