Tínedžerku v Indonézii osemkrát znásilnil brat, dievča po potrate pôjde do väzenia

369282_znasilnenie 676x507.jpg

JAKARTA 22. júla (WebNoviny.sk) – Pätnásťročnú Indonézanku, ktorú znásilnil jej brat, odsúdili na šesť mesiacov väzenia za to, že podstúpila potrat. V nedeľu o tom informovala polícia.

Dievčinu i jej brata usvedčil ešte vo štvrtok okresný súd v Muara Bulian v provincii Jambi, uviedol zástupca miestneho policajného šéfa Singgih Hermawan. Osemnásťročný chlapec dostal dvojročný trest odňatia slobody za sex s mladistvou. Obaja tínedžeri musia tiež podstúpiť liečenie v Inštitúte pre špeciálne vzdelávanie detí.

Potrat musia vykonať profesionáli

Umelé prerušenie tehotenstva je v Indonézii zakázané, no výnimkou sú prípady znásilnenia a najmä, ak je v ohrození život ženy. Musia ho však vykonať profesionáli do jeden a pol mesiaca od otehotnenia.

Odsúdené dievča, ktorého matka čelí obvineniu z napomáhania potratu, sa však podľa súdu dieťaťa zbavilo až v šiestom mesiaci. Žena vraj dcére pomohla, pretože sa bála výsmechu od susedov.

Našli plod bez hlavy

Na súde vyšlo najavo, že brat dievča od septembra znásilnil osemkrát. V máji potom ľudia neďaleko palmovej plantáže našli ľudský plod bez hlavy. Polícia zadržala podozrivých v júni.

Obvinení a ich právni zástupcovia tresty prijali. Zatiaľ však nie je jasné, či sa proti trestom odvolá prokuratúra, ktorá žiadala ročné väzenie pre dievča a sedemročné pre jej brata.

Viac k témam: súdy, znásilnenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Tínedžerku v Indonézii osemkrát znásilnil brat, dievča po potrate pôjde do väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júla 2018

Odporúčané články