Tímu z KHL meškajú výplaty, dôvodom sú ruské sankcie

Ekonomické sankcie na Rusko ovplyvňujú aj financovanie fínskeho klubu KHL.HELSINKI 2. novembra (Webnoviny.sk) – Hokejistom klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Jokerit Helsinki meškajú výplaty. V niektorých prípadoch je sklz už viacmesačný. Príčinou sú ekonomické sankcie uvalené na Rusko, pre ktoré je komplikované robiť finančné operácie medzi Fínskom a svetovou veľmocou.

Akcionári Jokeritu pochádzajú práve aj z Ruska a hoci na svojich účtoch v domovine majú dostatok prostriedkov, nemôžu ich dostať do Fínska. Podobné problémy boli podľa večerníka Ilta Sanomat v Jokerite už dávnejšie.

„Je pravda, že sa tok financií zasekol. Obmedzený presun peňazí medzi Fínskom a Ruskom spôsobil, že hráčom nenabehli včas výplaty. Netýka sa to všetkých. Hovorili sme otvorene s každým členom tímu a reakcie neboli príliš negatívne. Niektorým hráčom sme pripravili splátkový kalendár, ďalší ohlásili svoju pripravenosť počkať na výplaty dlhšiu dobu. Na svojich účtoch nepotrebovali urýchlene finančné prostriedky,“ povedal pre Ilta Sanomat generálny riaditeľ Jokeritu Jukka Kohonen.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. novembra 2016

Odporúčané články