Tesla vlani zákazníkom dodala rekordný počet áut a znižuje ceny troch modelov

398085_tesla logo 676x451.jpg

DETROIT 3. januára (WebNoviny.sk) – Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla v minulom roku zákazníkom dodal vyše 245 tis. osobných áut a vozidiel SUV, čiže takmer toľko ako dohromady za predchádzajúce roky svojej produkcie.

Rušenie daňových úľav

Spoločnosť zároveň v stredu uviedla, že znižuje cenu svojich troch vozidiel o 2 tisíc USD, aby zákazníkom pomohla vyrovnať sa s postupným rušením daňových úľav pri nákupe elektromobilov.

Od 1. januára sa federálne daňové úľavy v USA pre ľudí kupujúcich autá Tesla znížili zo sumy 7 500 USD na 3 750 USD. V priebehu tohto roka sa tieto úľavy postupne zrušia.

Viac vyrobených áut

Automobilka Tesla vlani zákazníkom dodala takmer 146 tis. lacnejších áut Model 3 a 99 tis. drahších sedanov Model S a vozidiel SUV Model X.

Spoločnosť informovala, že v štvrtom kvartáli 2018 vyrobila takmer 87 tis. automobilov, čo bolo o 8 percent viac v porovnaní s predošlou rekordnou kvartálnou produkciou v treťom štvrťroku vlaňajška.

(1 EUR = 1,1450 USD)

Viac k témam: rekord, Tesla
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesla vlani zákazníkom dodala rekordný počet áut a znižuje ceny troch modelov © SITA Všetky práva vyhradené.

3. januára 2019

Odporúčané články