Tesco kráti lehotu splatnosti pre malých dodávateľov

Spoločnosť Tesco plánuje zaviesť štandardizovanú platobnú politiku pre všetkých dodávateľov, chce tým zlepšiť vzájomné vzťahy.BRATISLAVA 12. septembra (WebNoviny) – Spoločnosť Tesco plánuje zaviesť štandardizovanú platobnú politiku pre všetkých dodávateľov, chce tým zlepšiť vzájomné vzťahy. Malým dodávateľom zároveň sľubuje kratšiu lehotu splatnosti. Informovala o tom spoločnosť Tesco.

Z nových podmienok bude profitovať 236 dodávateľov na Slovensku

Kratšie termíny splatnosti sa budú týkať všetkých dodávateľov spoločnosti v strednej Európe, ktorých ročný obrat dodávok nepresiahne 34 tisíc eur. Podnikatelia dostanú platby do 14 dní. Z nových podmienok spolupráce bude podľa Tesca profitovať vyše tisíc dodávateľov v strednej Európe, z toho 236 na Slovensku. Nový systém vyplácania plánuje spoločnosť zaviesť od 1. októbra tohto roka.

Avizované zmeny uvítal predseda Únie priemyselných pekárov Slovenska Slavomír Moravčík. „Dnes sa už nemôže žiadny dodávateľ spoliehať na veľké mená a značky, pretože nemusia byť zárukou transparentnosti. Únia sleduje nielen doby splatnosti ale aj správanie sa odberateľov ako také,“ uviedol Moravčík.

Jednotné podmienky pre všetkých stredných a veľkých dodávateľov

Tesco tiež zavádza jednotné podmienky pre všetkých stredných a veľkých dodávateľov, pre ktorých lehota splatnosti bude do 30 dní na potraviny a najviac 45 dní pre nepotravinový tovar. Pre dodávateľov spotrebného tovaru bude splatnosť 60 dní.

Okrem toho firma pre dodávateľov zavedie linku telefonickej podpory, ktorá má vyriešiť problémy spolupráce s Tescom do 48 hodín. Skúšobnú prevádzku linky spustilo už v Poľsku, plánuje je rozšíriť aj na Slovensko a ďalšie krajiny v strednej Európe. Všetky kroky sú zamerané na podporu profesionálnych, vzájomne výhodných, dlhodobých a férových vzťahov, skonštatovala spoločnosť.

Spoločnosť TESCO STORES pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. V súčasnosti prevádzkuje viac ako 150 obchodov a zamestnáva 10 tisíc ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. septembra 2016

Odporúčané články