Teroristi zverejnili nové posolstvo vodcu islamistov al-Bagdádího, vyvoláva otázky o jeho živote

353729_mideast_iraq ad5ccd21da804769a45e8403b3e144e1 640x420.jpeg

KÁHIRA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Teroristické hnutie Islamský štát (IS) zverejnilo vo štvrtok audio nahrávku, na ktorej má byť údajne nové posolstvo vodcu IS Abú Bakra al-Bagdádího.

Nahrávku zverejnila organizácia al-Furkán, ktorá stojí za väčšinou mediálnych výstupov IS. Podľa agentúry AP hlas na nahrávke zodpovedá hlasu na predchádzajúcich nahrávkach, ktoré IS zverejňoval v minulosti a o ktorých tvrdil, že je na nich nahratý al-Bagdádí.

Odporúčame:
Vodca Islamského štátu al-Bagdádí je mŕtvy, potvrdil jeden z jeho veliteľov

Predchádzajúcu audio nahrávku pripisovanú al-Bagdádímu zverejnil IS v novembri minulého roku. Na videu sa al-Bagdádí ukázal naposledy ešte v roku 2014. Odvtedy sa viackrát objavili správy o jeho smrti, ktoré však zatiaľ nikto definitívne nepotvrdil.

V polovici júna napríklad ruská armáda oznámila, že al-Bagdádí zahynul koncom mája pri útoku ruského letectva na stretnutie najvyššieho velenia IS v sýrskej Rakke. Z amerických diplomatických zdrojov sa však neskôr rozšírila správa, že podľa informácií Washingtonu by mal byť al-Bagdádí stále nažive.

Viac k témam: Abú Bakr al-Bagdádí, Islamský štát, teroristi, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Teroristi zverejnili nové posolstvo vodcu islamistov al-Bagdádího, vyvoláva otázky o jeho živote © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články