Tereza Mihalíková postúpila do štvrťfinále Australian Open

Slovenská tenistka Tereza Mihalíková vyhrala v stredu na Australian Open dva zápasy, v osemfinále dvojhry vyradila Belgičanku Laru Saldenovú a vo štvorhre už spoločne s Annou Kalinskou postúpili do semifinále.MELBOURNE 27. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková nasadená ako druhá postúpila už do štvrťfinále dvojhry junioriek na grandslamových Australian Open v Melbourne. Mihalíková v stredajšom súboji osemfinále zdolala Belgičanku Laru Saldenovú za 65 minút 6:3, 6:2 aj vďaka 10 esám a dovedna 22 víťazným úderom.

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrťfinále Australian Open

Sedemnásťročná topoľčianska rodáčka je obhajkyňou titulu. Zverenkyňa Jána Studeniča Mihalíková vo štvrťfinále nastúpi proti osmičke podujatia Ruske Anastasii Potapovovej. Do štvrťfinále dvojhry dievčat postúpila aj Švajčiarka Rebeka Masárová, ktorá má slovenského otca. Iba 16-ročná Masárová nasadená ako deviata zdolala v osemfinále Ukrajinku Anastasiu Zaryckú (17.) hladko 6:3, 6:0.

Odporúčame:

Video: Australian Open čaká súboj Federera s Djokovičom

Video: Radwanská vyzve Serenu v semifinále Australian Open

Mihalíkovej sa darí aj vo štvorhre, kde už spoločne s Ruskou Annou Kalinskou postúpili do semifinále. Dvojky deblovej súťaže dievčat, si v stredu za 74 minút poradili s rakúsko-maďarským duom Mira Antonitschová, Panna Udvardyová 6:2, 7:5. Finále štvohry chlapcov má na dosah Lukáš Klein. Slovenský tenista a Čech Patrik Rikl nasadení ako ôsmi zdolali v stredajšom štvrťfinále estónsky pár Kenneth Raisma, Mattias Siimar 7:6 (5), 7:6 (2) a postúpili medzi najlepšie štyri páry.

Dvojhra junioriek – 3. kolo (osemfinále):
Tereza Mihalíková (SR-2) – Lara Saldenová (Belg.) 6:3, 6:2

Štvorhra junioriek – štvrťfinále:
Anna Kalinská, Tereza Mihalíková (Rus./SR-2) – Mira Antonitschová, Panna Udvardyová (Rak./Maď.) 6:2, 7:5 za 74 minút

Štvorhra juniorov – štvrťfinále:
Lukáš Klein, Patrik Rikl (SR/ČR-8) – Kenneth Raisma, Mattias Siimar (Est.) 7:6 (5), 7:6 (2) za 74 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. januára 2016

Odporúčané články