Téma lyžiarskych stredísk ešte nie je uzavretá, všetko bude záležať od epidemiologickej situácie

453123_gettyimages 450948237 676x449.jpg

4.12.2020 (Webnoviny.sk) – Téma lyžiarskych stredísk ešte nie je uzavretá. Ako po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas, pri rozhodovaní treba vychádzať z epidemiologickej situácie. Tá je podľa neho zatiaľ veľmi vážna, treba mať však nachystaný aj plán, kedy by situácia lyžovačky dovoľovala.

Viac o téme: Koronavírus

Pandemická komisia v piatok prediskutovala aj semafor, ktorý predložilo ministerstvo dopravy. Konzílium odborníkov si ho má cez víkend preštudovať a v priebehu budúceho týždňa sa pokúsia vypracovať plán, ktorý by bol použiteľný.

„V súčasnosti nie je v našej vyhláške obmedzené lyžovanie a budeme to potrebovať upraviť. Čiastočne sa pozeráme aj na okolité krajiny, ako sa k tomu postavia,“ vysvetlil Mikas. Dodal, že Francúzsko, Taliansko a Nemecko skôr tlačia na to, aby lyžiarska sezóna nezačala skôr ako v januári, Rakúsko a Švajčiarsko plánujú niektoré lyžiarske strediská otvoriť.

„Musíme si zvážiť aj to, aby naši občania necestovali do týchto krajín a naspäť, čím by sa zase zvýšila mobilita a možnosť zanesenia infekcie, budeme sa snažiť nájsť kompromis,“ povedal hlavný hygienik. Tento kompromis si vie predstaviť, ak nebudú plné nemocnice a ľudia nebudú vo veľkom zomierať.

„Vieme si predstaviť aj kompromis, kde budú jasne nastavené pravidlá, kde bude mať miesto aj antigénové testovanie a dodržiavanie základných hygienických opatrení. Pracujeme na tom,“ uzavrel Ján Mikas.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lyžiarske strediská, lyžovanie, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Téma lyžiarskych stredísk ešte nie je uzavretá, všetko bude záležať od epidemiologickej situácie © SITA Všetky práva vyhradené.

4. decembra 2020

Odporúčané články