Telo speváka Davida Bowieho tajne spopolnili v New Yorku

Spevák sa totiž pred svojou smrťou svojim blízkym zdôveril, že chce „odísť nenápadne“ a nepraje si pohreb ani verejné spomienkové podujatie. Londýn 14. januára (WebNoviny.sk) – Telo zosnulého britského speváka Davida Bowieho tajne spopolnili v New Yorku, a to bez prítomnosti akýchkoľvek jeho priateľov či rodinných príslušníkov. Informovala o tom dnes britská spravodajská televízia Sky News.

Spevák sa totiž pred svojou smrťou svojim blízkym zdôveril, že chce „odísť nenápadne“ a nepraje si pohreb ani verejné spomienkové podujatie. Fanúšikovia sa však schádzajú pred jeho newyorským domom a vzdávajú mu poctu.

Odporúčame:

Predaj albumov Davida Bowieho rekordne narástol

Fanúšikovia a fanúšičky sa lúčili s Davidom Bowiem

Bowieho posledný album Blackstar je plný odkazov na smrť

Reakcie osobností na úmrtie Davida Bowieho

Zomrela britská hudobná legenda David Bowie (†69)

Zdroj blízky spevákovej rodine uviedol: „Davida si nemusíme pripomínať prostredníctvom pohrebu, zostane tu totiž s nami skrze svoju hudbu. Jeho posledný album Blackstar bol dokonalým rozlúčkovým darčekom pre fanúšikov.“

Bowie zomrel v nedeľu na následky rakovinového ochorenia, len dva dni po svojich 69. narodeninách, pri príležitosti ktorých mu vyšiel uvedený album. Blackstar so siedmimi skladbami zostáva na popredných priečkach hitparád.

Speváka si však kultúrna verejnosť pripomenie na budúci mesiac pri príležitosti udeľovania hudobných cien Brit Awards. Koncom marca sa bude konať v newyorskej Carnegie Hall spomienkový koncert usporiadaný na jeho počesť.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. januára 2016

Odporúčané články