Tatarov Montreal má na dosah play-off NHL, Boston s Chárom aj Dallas so Sekerom opäť prehrali (video)

445661_tuukka rask blake coleman zdeno chara nhl boston bruins tampa bay lightning 676x493.jpg

6.8.2020 (Webnoviny.sk) – Hokejistov Montrealu Canadiens v kádri so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom delí už len jeden triumf od postupu do play-off zámorskej NHL. Habs v treťom súboji na ľade Toronta zdolali hráčov Pittsburghu Penguins 4:3 a v predkole hranom na tri víťazstvá vedú 2:1 na zápasy.

Trojbodový obranca Weber

Na stredajšom triumfe Montrealu sa síce Tatar nepodieľal gólom ani asistenciou, na ľade však strávil takmer 17 minút a prezentoval sa jednou strelou na bránku.

Tri body za gól a dve asistencie si vo víťaznom tíme pripísal obranca Shea Weber, Pens nepomohli ani asistencie hviezdneho dua Jevgenij Malkin, Sidney Crosby. Za nerozhodného stavu 3:3 strelil rozhodujúci gól v tretej tretine Jeff Petry.

„Je dôležité, že náš tím si vybudoval dostatočné sebavedomie. Myslím si, že to chlapci ukazujú na ľade. Aj keď sme v tretej tretine získali najtesnejší náskok, nezamerali sme sa len na bránenie a dotiahli duel do úspešného konca,“ zhodnotil kouč Claude Julien triumf svojho tímu na webe NHL.com.

Chára sa podieľal na góle Wagnera

Omnoho menej dôvodov na radosť mal jeho kolega na lavičke Bostonu Bruins Bruce Cassidy, keďže jeho zverenci prehrali aj druhý duel o nasadenie v play-off, tentokrát s Tampou Bay 2:3. V tabuľke tak zostávajú bez bodu.

Bruins k úspechu nepomohla ani asistencia kapitána Zdena Cháru, ktorý sa v úvode tretej časti podieľal na vyrovnávajúcom zásahu Chrisa Wagnera na 2:2. Necelých 90 sekúnd pred treťou sirénou totiž Tyler Johnson zariadil dva body pre „blesky“.

Chára v stredu odohral 18:25 min a okrem asistencie mal aj dve strely na bránku, brankár Jaroslav Halák sedel iba na striedačke. Druhým najvyťaženejším mužom stretnutia bol bek „bleskov“ Erik Černák, ktorý na ľade strávil 22:56 min a prezentoval sa hneď až štyrmi streleckými pokusmi.

„Sme tam, kde sme,“ zhodnotil smutným hlasom kouč Cassidy a pokračoval: „Teraz sa pokúšame konsolidovať naše výkony, aby sme podali kvalitný výkon počas celých 60 minút a pripísali si aj víťazstvo. Už nemôžeme byť najvyššie nasadený tím v konferencii, preto sa musíme sústrediť na najbližší duel proti Washingtonu a ním sa čo najlepšie pripraviť na play-off.“ Tampa má na svojom konte štyri body z dvoch duelov.

Francouz vychytal shutout

V skupine o nasadenie v Západnej konferencii je v podobnej situácii Dallas Stars slovenského beka Andreja Sekeru. „Hviezdy“ z dvoch duelov nezískali ani bod, v stredu prehrali s Coloradom Avalanche hladko 0:4. Sekera odohral necelých 17 minút a prezentoval sa vyslal na súperovho brankára dve strely.

Čisté konto si v drese Colorada pripísal český gólman Pavel Francouz, pre ktorého to bol debut vo vyraďovačke.

„Pocity po takom zápase sú skvelé, veď sme začali dobre a v prvej tretine dali dva góly. Mali sme prevahu a vypracovali si mnoho šancí. Chalani mi dnes výrazne pomohli, bola radosť stáť za nimi,“ zhodnotil český brankár pre oficiálny web profiligy.

Viac k témam: NHL, play-off NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatarov Montreal má na dosah play-off NHL, Boston s Chárom aj Dallas so Sekerom opäť prehrali (video) © SITA Všetky práva vyhradené.