Tatarov Detroit nestačil na Toronto, skvelý Halák opäť pri výhre Islanders

BUFFALO 30. septembra (WebNoviny.sk) – Dvadsať úspešných zákrokov predviedol Jaroslav Halák a výrazne pomohol hokejistom New York Islanders k triumfu na ľade Buffala 3:1 v piatkovom prípravnom zápase pred novou sezónou NHL. Skúsený slovenský brankár kryl 20 z 21 striel, ktoré na neho smerovali a mal úspešnosť zásahov 95,2%.

Odporúčame:
Pánik skóroval a bol treťou hviezdou zápasu, Budaj dostal štyri góly

Halák urobil ďalší krok k tomu, aby z interného súboja s Thomasom Greissom vyšiel ako jednotka „ostrovanov“ na začiatku nového súťažného ročníka. Jeden z troch gólov Islanders strelil efektným bekhendom popod hornú žŕdku Jordan Eberle, bývalý hráč Edmontonu si tým otvoril strelecký účet v novom pôsobisku. „Najdôležitejšie v príprave je nájsť tvár svojej hry. Som rád, že som k víťazstvu prispel gólom,“ cituje Eberleho twitterové konto NY Islanders.

V súboji Detroit – Toronto (2:4) sa predstavil v domácom drese Tomáš Tatar, ale tentoraz si predsezónne štatistiky produktivity nerozšíril. Pripísal si jednu strelu, jeden mínusový bod a dve trestné minúty. V tíme Toronta chýbal v zostave obranca Martin Marinčin. Po dvoch tretinách bolo 2:2, ale potom v Little Caesars Arene zaúradoval mladučký kanonier Maple Leafs Auston Matthews a štvrtý gól hostí pridal do prázdnej bránky Leo Komarov.

VÝSLEDKY PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV NHL:

piatok

Buffalo – New York Islanders 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 59:50 min, kryl 20 z 21 striel a mal úspešnosť 95,2%

Detroit – Toronto 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:04 min, 1 strela, 1 mínuska, 1 „hit“, 2 trestné minúty

Montreal – Florida 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Carolina – Washington 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Viac k témam: hokej, Jaroslav Halák, NHL, tomáš tatar
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatarov Detroit nestačil na Toronto, skvelý Halák opäť pri výhre Islanders © SITA Všetky práva vyhradené.