Tarr si popri zdraví želá pochopenie rodiny a trpezlivosť

Želanie o pevnom zdraví pre všetkých ľudí a športovcov zvlášť nie je z úst kanoistu Juraja Tarra iba klasickým novoročným vinšom.BRATISLAVA 31. decembra (WebNoviny.sk) – „Nech nám v prvom rade zdravie slúži. Pretože od toho sa všetko odvíja. A keď máme zdravie, máme všetko. Želám si, aby nás všetko zlé obchádzalo, aby sme sa stačili na olympijský rok dobre pripraviť,“ zaželal na prahu nového olympijského roka 2016 skúsený 36-ročný rýchlostný kanoista ŠKP Komárno Juraj Tarr.

Z jeho úst sa želanie o pevnom zdraví pre všetkých ľudí a športovcov zvlášť počúvalo so zvláštnymi pocitmi. Z jeho úst to nie je totiž iba klasický novoročný vinš, akých si na prelome dvoch kalendárnych rokov tradične vypočujeme možno aj stovky.

Juraj Tarr je totiž človek, ktorý už v juniorskom veku vybojoval najťažší boj svojho života. Odchovanec komárňanskej kanoistiky sa k obľúbenému športu vrátil po takmer trojročnej vynútenej prestávke, počas ktorej bojoval so zákernou chorobou. Ako mladého pretekára ho rakovina štítnej žľazy zabrzdila v športovom úsilí. Po viac ako trojročnom boji sa do slovenskej reprezentácie úspešne vrátil.

Od spomínaného návratu (v roku 2000) stihol tri olympiády, momentálne sa chystá na štvrtú. Je niekoľkonásobným majstrom sveta v disciplíne K2 a K4. Z olympiády 2008 v Pekingu si priniesol striebornú medailu zo súťaže K4 na 1000 m. Bojovník na pohľadanie, pred ktorým sa patrí zložiť klobúk. Rodák z Komárna si však okrem pevného zdravia želá aj pochopenie v rodine pre svoj šport a dobré rodinné zázemie, ktoré je pre každého človeka veľmi potrebné.

„Najmä nech máme v našich rodinách dobré a trpezlivé zázemie. Želám si, aby naši najbližší pochopili, že tých sedem týždňov nejdeme do Ameriky na dovolenku, ale preto, aby sme sa čo najlepšie mohli pripraviť na olympiádu v Brazílii. Aby sme v snahe dosiahnúť úspešný výsledok absolútne nič nepodcenili. Oni to však za tie roky už vedia. Veď toto sa u nás opakuje pred každou olympiádou prakticky od Sydney 2000. Ale pre istotu to ešte zopakujem: nech sme všetci trpezliví, nech nám všetko vyjde podľa našich predstáv a podľa našich smelých plánov,“ pokračoval vo vinšovaní Juraj Tarr.

„Nehovorím, že to hneď musí byť olympijské zlato. Sedem týždňov na tom budeme pracovať. Budeme sa chystať v ideálnych podmienkach, ktoré už dôverne poznáme. Či to bude stačiť na olympijskú medailu, ukážu až samotné preteky v Riu. Preto musíme byť v príprave cieľavedomí a trpezliví. Nech sme trpezliví. Nech všetko vyjde tak, ako si to s trénerom naplánujeme,“ zdôraznil Juraj Tarr.

„Čo želám celému slovenskému športu? Hlavne nech je rok 2016 bez zranení a chorôb. Aby všetko zlé nás všetkých obchádzalo. Nech sa smola a nešťastia vyhýbajú každému slovenskému športovcovi, ktorý bude v roku 2016 reprezentovať svoju domovinu na veľkých medzinárodných súťažiach. A predovšetkým na OH v Brazílii,“ reagoval Juraj Tarr na otázku agentúry SITA.

„Z vlastnej skúsenosti viem, že olympiáda je absolútny vrchol športovej kariéry. Je to top podujatie pre všetkých reprezentantov v olympijských športoch, preto všetkým želám, aby každý v našom drese išiel na ňu čo najlepšie prichystaný a vo vrcholnej športovej forme. Presne tak, ako si to on sám predstavuje, ako si to voľakedy dávno vysníval. Osobne si myslím, že sme tak malá krajina, že si navzájom budeme držať palce,“ dokončil Juraj Tarr, úspešný člen „káštvorky“, doteraz už mnohokrát pozlátenej vlajkovej lode celej slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. decembra 2015

Odporúčané články