Taliani zasiahli proti sicílskej mafii, zatkli vyše 100 ľudí

Prokuratúra vydala celkovo 109 zatykačov, šiestich podozrivých sa však nepodarilo nájsť.

Rím 10. februára (WebNoviny.sk) – Talianska vojenská polícia umiestnila dnes do cely 100 ľudí a na ďalších troch uvalila domácu väzbu v rámci zásahu proti mafiánskemu klanu na východe Sicílie, ktorý sa špecializoval na vydieranie a úžeru. Terčom karabinierov boli tzv. Laudaniovci so základňou v meste Catania, informuje agentúra DPA.

Medzi zatknutými členmi tejto zločineckej rodiny je i 89-ročný Sebastiano Laudani a tri ženy, ktoré sa zaoberali účtovníctvom. Prokuratúra vydala celkovo 109 zatykačov, šiestich podozrivých sa však nepodarilo nájsť.

Laudaniovci boli podľa vyhlásenia polície „jedným z najzakorenenejších a najnebezpečnejších“ zločineckých syndikátov v danej oblasti, pričom nepatrili do štruktúr hlavnej sicílskej mafie Cosa Nostra, ale mali väzby s kalábrijskou Ndranghetou. „Tento klan bol skutočnou rakovinou,“ povedal starosta Catanie Enzo Bianco s tým, že obchodníci odmietajúci platiť Laudaniovcom za ochranu sa stávali „obeťami útokov a napádania„.

Taliansky minister vnútra Angelino Alfano, ktorý pochádza zo Sicílie, ocenil dnešný úder karabinierov ako „ohromný deň pre ľud a krajinu“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. februára 2016

Odporúčané články