Taliani zachránili tisícky migrantov v Stredozemnom mori

V uplynulých mesiacoch, po uzavretí takzvanej balkánskej cesty cez Turecko a Grécko, sa Taliansko stalo hlavnou vstupnou krajinou do Európskej únie pre migrantov prichádzajúcich cez more.RÍM 6. júla (WebNoviny.sk) – Asi 4500 migrantov smerujúcich zo severnej Afriky na Sicíliu zachránila v utorok z člnov v Stredozemnom mori talianska pobrežná stráž, ktorá koordinovala tri desiatky záchranných operácií. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Na záchrane migrantov sa podľa vyjadrenia talianskej pobrežnej stráže podieľali lode talianskeho námorníctva, pohraničnej agentúry Európskej únie Frontex a jej námornej misie Eunavfor Med, ako aj mimovládnych organizácií. V uplynulých mesiacoch, po uzavretí takzvanej balkánskej cesty cez Turecko a Grécko, sa Taliansko stalo hlavnou vstupnou krajinou do EÚ pre migrantov prichádzajúcich cez more.

Podľa údajov Medzinárodnej organizácie pre migráciu, aktualizovaných v pondelok, po mori dorazilo do Európy od začiatku roka 226 535 migrantov, z toho 66 757 k talianskym brehom. Pri pokuse dostať sa cez Stredozemné more zahynulo alebo sa stratilo a je nezvestných 2899 migrantov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články