Talentovaný 16-ročný Slovák prepísal históriu švédskej ligy

Martin Fehérváry sa stal najmladším legionárom vo švédskej najvyššej hokejovej súťaži.MALMÖ 8. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský obranca Martin Fehérváry sa vo štvrtok stal najmladším legionárom v histórii najvyššej švédskej hokejovej súťaže. Rodák z Bratislavy zasiahol do diania SHL vo veku 16 rokov 3 mesiace a 1 deň, čo sa pred ním nepodarilo žiadnemu hokejistovi zo zahraničia.

Martin Fehérváry nastúpil za Malmö Redhawks v súboji 31. kola na ľade Örebra, jeho tím triumfoval 2:1 po predĺžení. Doteraz patril tento primát Fínovi Kristianovi Vesalainenovi (16 rokov, 4 mesiace a 21 dní). V historických tabuľkách sa slovenský bek zaradil za päticu domácich hokejistov, iba o jeden deň za súčasného kapitána klubu zámorskej NHL Colorado Avalanche Gabriela Landeskoga.

Lídrom tohto hodnotenia je Fredrik Möller, ktorý v roku 1993 debutoval v SHL za Rögle vo veku 16 rokov a 29 dní. „Hrať so všetkými tými hráčmi bola pre mňa obrovská skúsenosť. Seniorský hokej je omnoho rýchlejší ako mládežnícky. S prvým tímom som absolvoval dosť tréningov. Mojou hlavnou úlohou je defenzíva, no mám aj ofenzívne chute,“ priznal v rozhovore pre oficiálny web klubu slovenský mladík.

„V sobotu som priletel do Malmö. Hneď na pondelok som dostal pozvánku na tréning s mužmi. Hneď po príchode som sa rozprával s generálnym manažérom a hlavným trénerom ‚áčka‘, ktorí mi hovorili, že majú dvoch zranených hráčov a som blízko k tomu, aby som nastúpil za seniorov. Odtrénoval som tri dni s A-mužstvom, v utorok som navyše absolvoval zápas za ‚osemnástku‘. Na tomto stretnutí bol osobne prítomný aj hlavný tréner mužského tímu a v stredu pred tréningom mi povedal, že letím s ‚áčkom‘ do Örebra. Hlavný dôvod, prečo dostávam šancu, je určite ten, že v prvom tíme sú nejaké zranenia. Myslím si však, že som si to vyslúžil aj výkonmi a tvrdou prácou. Je tiež pravda, že pomerne často som chodieval na tréningy s mužmi. Žiaľ, v novembri prišlo zranenie, dlhšiu dobu som tak s nimi nebol, no myslím si, že hlavný tréner ‚áčka‘ ma už dostatočne pozná,“ uviedol Fehérváry pre web slovakprospects.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. januára 2016

Odporúčané články