Takmer dvesto dobrovoľníkov čistilo okolie Liptovskej Mary od smetí, akcia ešte neskončila

460949_gettyimages 519885595 676x451.jpg

16.4.2021 (Webnoviny.sk) – Do prvého dňa environmentálnej akcie Čistenie Liptovskej Mary sa zapojilo takmer 200 dobrovoľníkov. Ako informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov, dobrovoľníci sa pohybovali v okolí Liptovskej Mary individuálne a na zber a koordináciu podujatia dohliadali aj členovia Stráže prírody Tatranského národného parku.

Vyčistenie okolia Liptovskej Mary je každoročnou aktivitou liptovskej organizácie cestovného ruchu.

„Práve tento čas je ideálny na to, aby sme okolie nádrže vyčistili. Po prvýkrát sme separovali odpad už počas zberu. Vrecia sme mali samostatne na papier, plasty a zmiešaný odpad,“ priblížila akciu riaditeľka OOCR Region Liptov Darina Bartková.

Environmentálna akcia pokračuje aj v sobotu 17. apríla. „Odpad stačí zanechať na označených kopách, ktoré sme vytvorili s dobrovoľníkmi dnes, jeho vývoz je naplánovaný po víkende,“ doplnil spoluorganizátor a dobrovoľný strážca prírody Anton Považský.

Viac k témam: Čistenie Liptovskej Mary, odpad
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer dvesto dobrovoľníkov čistilo okolie Liptovskej Mary od smetí, akcia ešte neskončila © SITA Všetky práva vyhradené.

16. apríla 2021

Odporúčané články