Sýrske mestá zasiahla séria útokov, zomreli desiatky ľudí

Exilová organizácia sýrskych ochrancov ľudských práv (SOHR) uviedla, že dva výbuchy v prístavnom meste Tartús zabili najmenej 26 ľudí, prevažne vojakov. DAMASK 5. septembra (WebNoviny.sk) – Sýrske štátne médiá informovali o výbuchoch bômb, ktoré v pondelok zasiahli viaceré vládne a vojenské ciele v krajine. Štátna televízia ráno uviedla, že bomby vybuchli v prístavnom meste Tartús, ktoré je baštou sýrskych vládnych síl, v stredosýrskom meste Homs, na predmestí hlavného mesta Damask a v Hasake na severovýchode krajiny.

Exilová organizácia sýrskych ochrancov ľudských práv (SOHR) uviedla, že dva výbuchy v prístavnom meste Tartús zabili najmenej 26 ľudí, prevažne vojakov, a desiatky ďalších zranili. Bomby explodovali v blízkosti kontrolného stanovišťa na južnom vstupe do mesta.

Podľa agentúry AP guvernér provincie Homs povedal, že výbušnina umiestnená v aute zasiahla vojenské kontrolné stanovište v rovnomennej metropole provincie Homs, kde zabila dvoch vojakov a štyroch ďalších zranila, z toho jedného veľmi vážne.

Ďalšia bomba vybuchla v oblasti západne od Damasku a zabila najmenej troch ľudí. Iná bomba zasiahla mesto Hasaka na severovýchode Sýrie, kde bola jej cieľom kurdská oblasť, a usmrtila najmenej päť ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. septembra 2016

Odporúčané články