Sýrska armáda vyhlásila trojdňové jednostranné prímerie

Sýrske štátne médiá uviedli, že prímerie potrvá do polnoci z piatka na sobotu.DAMASK 6. júla (WebNoviny.sk) – Sýrska armáda v stredu vyhlásila trojdňové jednostranné prímerie pre celé územie krajiny. Oznámenie prišlo v čase začiatku moslimského sviatku íd al-fitr, ktorým sa končí pôstny mesiac ramadán. Sýrske štátne médiá uviedli, že prímerie potrvá do polnoci z piatka na sobotu, píšu agentúry AP a DPA.

Ak ohlásené zastavenie bojov vydrží, pôjde o prvé prímerie v Sýrii od Spojenými štátmi a Ruskom sprostredkovaného „zastavenia nepriateľských akcií“, ktoré vstúpilo do platnosti 27. februára. Táto dohoda, z ktorej boli vylúčené militantné skupiny ako Islamský štát (IS), výrazne obmedzila násilie v krajine na celé týždne, napokon však stroskotala po spustení vládnej ofenzívy na severe Sýrie.

Nie je jasné, či sa nové prímerie týka skupín, ktoré vláda v Damasku označuje za teroristické. Takto totiž nazýva aj povstalcov bojujúcich proti režimu prezidenta Bašára Asada. Sýrske opozičné skupiny sa k správe bezprostredne nevyjadrili.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články