Sýkorka Vincko čelí novým obvineniam z vrážd, rozhoduje sa o jeho vzatí do väzby

352777_vincko sykorovci 2 640x420.jpg

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Člen gangu sýkorovcov Ivan C., prezývaný Vincko, čelí obvineniam z troch doteraz neriešených vrážd. Dve údajne spáchal sám a pri jednej asistoval. Zároveň čelí obvineniu pre nedovolené ozbrojovanie. Pred sudcu Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici ho dnes predviedli príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Sudca bude rozhodovať o návrhu prokurátora o jeho vzatí do väzby. Vincko je neprávoplatne odsúdený na doživotie, 25. septembra ale v tomto prípade vypršala maximálna lehota väzby. Na základe rozhodnutia najvyššieho súdu bol monitorovaný elektronickým náramkom.

Sýkorky pôsobili v Bratislave a okolí

Skupinu „sýkorky“, ktorej bol Ivan C. členom, stíhajú za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, viaceré vraždy, všeobecné ohrozenie a iné trestné činy.

Odporúčame:
Obžalovanú „sýkorku“ Vincka našli v pohostinstve. Vzniklo podozrenie, že chce utiecť zo Slovenska

Obžalovaní sa priamo alebo ako spolupáchatelia či účastníctvom podieľali na zavraždení bratov Diničovcov, Romana Deáka, Miloša Piliara, Alojza Házyho a Dalera Hlavačku.

Podľa svedkov sa Róbert L., zvaný Kýbel, stal šéfom zločineckej skupiny sýkorovcov po smrti pôvodného bossa Miroslava Sýkoru, ktorého zavraždili vo februári 1997.

Skupina pôsobila v Bratislave a okolí. Na konte majú vydierania, výpalníctvo, vraždy a inú kriminálnu činnosť.

Kýbela prezývali Gestapák

Kýbel, pre svoju krutosť prezývaný v gangu aj Gestapák, bol na úteku od začiatku roka 2012. Prvý zatykač na neho vydali 24. júla 2012, postupne pribudli ďalšie. Zadržali ho v Nemecku koncom roka 2015.

Hlavné pojednávanie so „sýkorkami“ sa začalo v januári 2015 v neprítomnosti Róberta L., Martina B. a Jozefa R. Proces mal vyvrcholiť 12. októbra 2015, tesne predtým však na Morave zadržali hľadaného Martina B., zvaného Rus, a o dva týždne v Nemecku Róberta L. Tým sa proces predĺžil.

Na pojednávaní nebol prítomný Jozef R., ktorý je vo väzení v Maďarsku. Oba rozsudky v tejto veci Najvyšší súd SR zrušil, odňal prípad senátu Špecializovaného trestného súdu a prikázal konať Krajskému súdu v Banskej Bystrici.

Viac k témam: krimi, súdy, Sýkorovci, Vincko
Zdroj: Webnoviny.sk – Sýkorka Vincko čelí novým obvineniam z vrážd, rozhoduje sa o jeho vzatí do väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články