Svetová antidopingová agentúra odišla z Moskvy naprázdno, Rusov zrejme čaká ďalší dištanc

387332_russian_doping_62518 ec2f728774bf4f4d857a12c8a3232cca 676x410.jpg

MOSKVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Svetová antidopingová agentúra (WADA) na zasadnutí 14. a 15. januára pravdepodobne prehodnotí opätovné zavedenie zákazu činnosti Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA).

Obnovili činnosť laboratória v Rusku

Ako je známe, WADA v septembri obnovila činnosť laboratória v ruskej metropole, ale s podmienkou, že ruské úrady odovzdajú kompletné údaje, ktoré by pomohli k potvrdeniu pochybení z minulosti pri štátom krytom dopingovom programe. Hraničný termín na odovzdanie potrebných dát bol 31. december 2018.

Keďže inšpektori WADA pred niekoľkými dňami odišli zo sídla RUSADA s prázdnymi rukami, pravdepodobne dôjde k opätovnému dištancu pre Ruskú antidopingovú agentúru.

Američanov to neprekvapilo

„Som hlboko sklamaný z toho, že zo strany moskovského laboratória neboli poskytnuté údaje v zmysle dohody zo septembra 2018,“ vyhlásil prezident WADA Craig Reedie.

Naopak, Američanov postup Rusov neprekvapil. „Nikto z nás nie je prekvapený, že ignorovali tento termín. Je načase, aby WADA zastavila Rusom činnosť,“ podotkol generálny riaditeľ Americkej antidopingovej agentúry (USADA) Travis Tygart.

Viac k témam: RUSADA Ruská antidopingová agentúra, WADA Svetová antidopingová agentúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Svetová antidopingová agentúra odišla z Moskvy naprázdno, Rusov zrejme čaká ďalší dištanc © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články