Svetlo ako najlepší doplnok v bazéne

BRATISLAVA 30. júna (WBN/PR) – Stačí pár šikovných trikov a úžitková hodnota akéhokoľvek bazénu nečakane narastie. Najväčším tromfom je tajná zbraň interiérových dizajnérov – svetlo.

Správna údržba letných bazénov je veľmi dôležitá nielen kvôli spoľahlivosti prevádzky, ale aj kvôli čistote vody a ochrane obloženia. S tým je spojený aj zážitok z kúpania. Obdobie predsezónneho čistenia však poskytuje výbornú príležitosť ako tieto zážitky ešte umocniť. Jednoducho. Inštaláciou jednoduchých prvkov, ktoré dajú bazénu aj jeho okoliu úplne novú atmosféru. Možností je viacero. No nainštalovať vírivku, vodný hríb, masážne trysky a sprchy, či protiprúd vyžaduje nemalé investície. A tu prichádza na scénu osvetlenie, na ktoré mnohí interiéroví dizajnéri spoliehajú ako na tajnú zbraň.

Bez osvetlenia sa priestor navrhnúť nedá

Vhodne zvolené osvetlenie dokáže dodať priestoru novú perspektívu. Jeho úloha v architektúre je rovnocenná s úlohou iných častí ako je napríklad samotná štruktúra budovy, alebo použité materiály. Správny výber svetiel zlepšuje tvary, spoluurčuje celkovú náladu a atmosféru a je jedným z faktorov vytvárajúcich jedinečný štýl prostredia.

Optimalizácia podvodného osvetlenia je jednoduchšia, než kedykoľvek

Hneď ako si uvedomíte, že v osvetlení môžu byť obrovské rozdiely, je ďalším krokom potreba premyslieť si na aké aspekty pri hľadaní vhodného riešenia netreba zabudnúť. Okrem dekoratívnej funkcie patrí k najdôležitejším vlastnostiam možnosť jednoduchej a rýchlej výmeny a zníženie prevádzkových nákladov. Od doby, keď výrobcovia používajú na osvetlenie plaveckých bazénov technológiu LED došlo k veľkej zmene.

Žiarovkami LED je možné nahradiť tradičné halogénové, takže sa dajú bez problémov integrovať aj do už postavených bazénov vybavených osvetlením. Hlavnou výhodou je, že oproti bežným žiarovkám PAR56 so spotrebou 300 W majú najnovšie LED riešenia pri zachovaní rovnakej svietivosti iba zlomkovú spotrebu na úrovni 12-18 W. Veľkou výhodou je aj trvanlivosť, keďže životnosť LEDky je okolo 25 000 hodín a patria k najbezpečnejším na trhu.

„Vďaka integrovaným čidlám a čipom v LED žiarovkách sa táto osvetľovacia technológia začlenila do digitálneho sveta. Prístup je ale vždy rovnaký, či ide o o osvetlenie kancelárskej budovy, múzea, nemocnice alebo nákupného centra. Inovatívne technológie si totiž od výrobcov žiadajú inovatívny prístup. Platí to aj pre podvodné osvetlenie plaveckých bazénov a okrasných jazierok. Okrem 90% úspory energie pri použití našich najnovších produktov majú zákazníci na výber úplné spektrum farieb, takže si môžu vybrať podľa svojho vkusu a zamýšľaného účinku. Diaľkové ovládanie je samozrejmosťou,“ hovorí Ferenc Mertli zo spoločnosti Feilo Sylvania.

Bez ohľadu na to, či je našim cieľom vlastný relax, alebo spokojnosť hotelových hostí, dobre zvolené osvetlenie je kľúčové nie len izbách, ale aj na špecifických miestach, ktorými je napríklad osvetlenie bazénov. Celkové vyznenie interiéru vždy závisí viac na vkuse a invencii dizajnéra, než na veľkosti rozpočtu. A to platí aj pre výber prvkov, ktoré vytvárajú atmosféru okolo bazénov.

O SPOLOČNOSTI FEILO SYLVANIA
Feilo Sylvania je špičkovým poskytovateľom komplexného spektra osvetľovacích riešení na profesionálne účely a architektúru. Stojí na viac než storočí skúseností so svietidlami a osvetľovacími telesami a globálne dodáva tie najmodernejšie výrobky a riešenia určené pre širokú verejnosť, komerčný aj súkromný sektor. Ľudia na celom svete spoliehajú na jej vysokokvalitné a energeticky efektívne riešenia značiek Concord, Lumiance a Sylvania. Spoločnosť Shanghai Feilo Acoustics Co., Ltd., so sídlom v Šanghaji bola založená v roku 1984 a je prvou čínskou akciovou spoločnosťou (SH 600651). V roku 2014 sa prostredníctvom fúzií a akvizícií výrazne reorganizovala a stala sa spoločným podnikom zahŕňajúcim okrem iného spoločnosti Shanghai Yaming Lighting Co., Ltd., Beijing Shen’an Group alebo Shanghai Sunlight Enterprise Co., Ltd. Akvizíciou spoločnosti Havells Sylvania teraz získala výrobné základne, logistické a výskumné centrá po celom svete a v neposlednom rade aj prístup k trhom 48 krajín.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016

Odporúčané články