Súdená ukrajinská vojačka Savčenková vyhlásila hladovku

V Rusku súdená Nadija Savčenková na protest proti prieťahom v súdnom konaní od piatku vyhlasuje hladovku.Moskva 17. decembra (WebNoviny.sk) – Ruský súd predĺžil dnes do 16. apríla budúceho roku väzbu ukrajinskej vojačke Nadiji Savčenkovej, ktorá je v Rusku súdená za údajnú spoluvinu na smrti dvoch ruských novinárov, informovala agentúra RIA Novosti.

Súd v ruskom mestečku Doneck v Rostovskej oblasti pri hranici s Ukrajinou tak vyhovel prokuratúre, ktorá pre Savčenkovú žiadala predĺženie väzobného zadržania, informoval dnes prostredníctvom siete Twitter advokát tejto ukrajinskej občianky Nikolaj Polozov.

Savčenkovej advokát dnes súčasne súdu oznámil, že jeho mandantka na protest proti prieťahom v súdnom konaní od piatku vyhlasuje hladovku, počas ktorej bude prijímať len tekutiny. Savčeková je momentálne vo vyšetrovacej väzbe v Moskve.

Podľa ruskej prokuratúry mala Savčenková 17. júla minulého roka naviesť smrtiace strely na dvojicu ruských novinárov. Hrozí jej za to až 25 rokov väzenia. Ukrajinská armádna dôstojníčka a bývalá pilotka akýkoľvek podiel na usmrtení novinárov od začiatku popiera.

Jej advokát trvá na tom, že k tejto tragédii došlo až po tom, čo Savčenkovú zajali ukrajinskí separatisti a odovzdali ju ruským úradom. Obžaloba tvrdí, že Savčenková sama nelegálne prekročila ruskú štátnu hranicu.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. decembra 2015

Odporúčané články