Súd stanovil termín začiatku procesu s hercom Billom Cosbym

Sedemdesiatdeväťročný komik čelí obžalobe v prípade údajného sexuálneho napadnutia Andrey Constand z roku 2004.BRATISLAVA 8. septembra (WebNoviny.sk) – Súd v americkom štáte Pennsylvania stanovil termín začiatku procesu s hercom Billom Cosbym v prípade údajného sexuálneho napadnutia Andrey Constand z roku 2004. Sudca Steven O’Neill rozhodol, že proces sa začne 5. júna 2017.

Sedemdesiatdeväťročného komika obvinilo zo sexuálneho obťažovania celkovo viac ako 50 žien, pričom prokuratúra žiada, aby trinásť z nich svedčilo počas spomínaného procesu. Tieto svedkyne by totiž mohli dokázať, že Cosbyho správanie vykazuje znaky, ktoré sú zhodné s obvineniami Constand. O’Neill však zatiaľ nerozhodol, či týmto ženám umožní svedčiť.

Constand tvrdí, že jej predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) v januári 2004 u seba doma hodil do pitia sedatíva a následne ju sexuálne zneužil. Komik potom v roku 2005 pod prísahou vypovedal, že si v minulosti zadovážil sedatíva s úmyslom podať ich ženám, s ktorými chcel mať sex. Jednou z podmienok výpovede však malo byť, že prokuratúra nebude Cosbyho v tejto kauze stíhať. Informácie o spomínanej výpovedi však vlani v júli prenikli na verejnosť, čo viedlo k tomu, že prokuratúra znovu otvorila prípad a následne Cosbyho obžalovala. Začiatkom januára Cosby požiadal o zrušenie obžaloby s tým, že ňou prokuratúra porušila podmienky spomínanej výpovede. Súd však jeho žiadosť zamietol. Cosby následne zažaloval Constand za porušenie mimosúdnej dohody, žalobu však neskôr stiahol.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 – 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 – 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 – 1995), sitkome Cosby (1996 – 2000) či v snímke Otec je duch (1990).

Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill CosbyPresents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).
Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. septembra 2016

Odporúčané články