Štrajk v Audi Hungaria ovplyvnil aj výrobu na Slovensku, tvrdí ZAP a hovorí o negatívnych dopadoch

401316_hungary_audi_strike_01480 bf87df2b09024920bc7f04a55272b5fc 676x447.jpg

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Štrajk v závode Audi Hungaria mal podľa Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP) priamy vplyv na automobilové výroby na Slovensku pre nutnosť reorganizácie výroby a pozastavenia montáže vozidiel.

„Takto spôsobené ekonomické škody sú často nahraditeľné, no je potrebné poukázať na negatívne signály, ktoré takéto aktivity vyvolávajú, pričom poškodzujú obraz regiónu strednej Európy smerom k medzinárodným investorom,“ konštatoval vo štvrtok zväz v tlačovej správe.

Strata dlhodobej spoľahlivosti a predvídateľnosti môže mať podľa ZAP negatívny dopad a spôsobiť vážne škody pre celý región, ktorý je vnímaný ako automobilový región Európy.

„Celý automobilový priemysel prechádza významnými zmenami a existujú silné tlaky a reálne hrozby, aby sa zahraničné výrobné podniky vrátili do domovských krajín. Nátlakové akcie spochybňujúce stabilitu a dôveryhodnosť by mohli mať neblahý vplyv na chrbtovú kosť hospodárstva a celkovú zamestnanosť v regióne, Slovensko nevynímajúc,“ dodal zväz.

Viac k témam: Audi, automobilka, štrajk, Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Štrajk v Audi Hungaria ovplyvnil aj výrobu na Slovensku, tvrdí ZAP a hovorí o negatívnych dopadoch © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články