Štefan Harabin označil prezidenta Kisku za daňového kriminálnika a úžerníka

353600_stefan_harabin 640x420.jpg

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Na stredajšej konferencii Právny štát alebo právo na pravdu vystúpil aj sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin, ktorý v prejave viackrát povedal, že slovenský prezident Andrej Kiska je daňový kriminálnik a úžerník.

Odporúčame:
Ficova strana bola zásadne proti vzniku samostatného Slovenska, tvrdí Mečiar

„Kiska je vydierateľný daňový podvodník. V zahraničí to vedia. Koľko je ešte takých podvodov?“ pýtal sa Harabin, podľa ktorého ho Bezpečnostná rada SR nemala pustiť do USA na Valné zhromaždenie OSN, pretože je bezpečnostným rizikom. „Kiska ako jediný povedal, že Rusko je agresor. Ani Macron, ani Donald Trump si to nedovolili povedať,“ upozornil Harabin, ktorý si myslí, že Kiska je vydierateľný cudzími spravodajskými službami a práve preto kričí.

Odporúčame:
Mečiar označil otázky o únose za idiotské, na kúpu vily Elektra si vraj požičal

Ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú mrzí účasť sudcov na stredajšej konferencii. „Každý sudca sa môže zúčastniť na akejkoľvek konferencii, ale účasťou na takomto type dáva verejnosti na známosť niečo o sebe. Ich účasť je výpoveď o samotných aktéroch. Najmä v otázkach, ktoré sú viac otázkami etiky a verejného pôsobenia sudcov, je na mieste úloha súdnej rady a sudcovských samospráv,“ uviedla Žitňanská pred novinármi na otázku, či nebude zvažovať podanie disciplinárneho návrhu. Podľa nej je zdravšie pre vývoj sudcovského stavu, keď to nebude riešiť minister spravodlivosti a výkonná moc.

Konferenciu Právny štát alebo právo na pravdu zorganizovalo viacero organizácií. Boli medzi nimi uvedené Rastic, SES NEZES, Panslovanská únia, Slovakia plus, Korene, Kongres slovenskej inteligencie, Slovenské hnutie obrody, Vospolnosť, Konzervatívne Slovensko, Spoločnosť A. Hlinku, Ústav dejín kresťanstva, Magnificat, Aliancia za nedeľu.

Prišlo na ňu približne 200 ľudí. Boli medzi nimi dvaja poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko Natália Grausová a Stanislav Drobný. Konferenciu moderovala exposlankyňa za HZDS Eva Zelenayová. V publiku sedeli viacerí bývalí politici – Ján Cuper, ktorý právne zastupoval exšéfa SIS Ivana Lexu, či Viliam Oberhauser. Na konferencii by mal ešte vystúpiť sudca Ústavného súdu SR Milan Ľalík.

Viac k témam: Andrej Kiska, Lucia Žitňanská, Štefan Harabin
Zdroj: Webnoviny.sk – Štefan Harabin označil prezidenta Kisku za daňového kriminálnika a úžerníka © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2017

Odporúčané články