Stále míňame viac, ako zarábame, spochybnil Heger tvrdenia vlády o výbornom stave slovenskej ekonomiky

BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Vláda pokračuje v prijímaní opatrení na ďalšie zlepšenie ekonomickej a sociálnej situácie v krajine, dosiahnuté výsledky dokazujú dobrý stav slovenskej ekonomiky. V relácii RTVS O 5 minút 12 to v nedeľu povedal minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).

Odporúčame:
Ministerstvo financií pripravuje opatrenia na efektívnejší výber daní

Informoval, že už 1. mája pri príležitosti Dňa práce vláda predstaví balík sociálnych opatrení – chce zvýšiť minimálnu mzdu, zaviesť štedrejšie odmeňovanie za prácu v noci, stanoviť príplatky za prácu v sobotu a nedeľu či zaviesť príplatok na podporu mobility za prácou. Kažimír očakáva, že tieto opatrenia prijme parlament čo najskôr.

Odporúčame:
Fico prezradil opatrenia, ktoré majú zlepšiť sociálnu situáciu ľudí

Poslanec OľaNO-NOVA Eduard Heger pripomenul, že návrh vyššie poplatky za prácu cez víkend a vo sviatky predložila jeho strana do parlamentu v apríli, no nehlasoval zaňho žiadny poslanec vládnej koalície.

Spochybnil tiež tvrdenia vlády o výbornom stave slovenskej ekonomiky. V rozpočtovom deficite je podľa neho Slovensko až na 16. mieste v rámci EÚ. „Stále míňame viac, ako zarábame. Musíme šetriť aj do budúcnosti, zatiaľ sa nepodarilo nič odložiť. Slovensko má naviac. Slovensku sa nedarí vďaka vláde, ale napriek vláde,“ vyhlásil Heger. Ako príklad uviedol zdravotníctvo, ktoré je jednou z priorít vlády, no napriek tomu stále nemá dostatok financií.

Efektivitu vynaložených peňazí považuje za slabú, pričom ako dôvody tohto stavu uviedol Heger korupciu, neschopnosť i nezáujem. Aj efektivita výberu daní nie je podľa neho stále dostatočne efektívna, OľaNO preto prísnejšie opatrenia v tejto oblasti víta. „Tu nám môžu natekať financie do štátnej pokladne,“ povedal s tým, že Slovensko je napriek už prijatým opatreniam vo výbere DPH stále štvrté od konca v rámci EÚ.

Viac k témam: dane, Eduard Heger, korupcia, Ministerstvo financií SR, OĽaNO-NOVA, Peter Kažimír, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Stále míňame viac, ako zarábame, spochybnil Heger tvrdenia vlády o výbornom stave slovenskej ekonomiky © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2017

Odporúčané články