Srb Mažič bude rozhodovať zápas Škótsko – Slovensko, Škrteľ má s ním skúsenosť

353822_martin skrtel 640x420.jpg

BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Srb Milorad Mažič ako hlavný rozhodca povedie blížiaci sa zápas Škótsko – Slovensko v Glasgowe (5. októbra o 20.45 h SELČ) v rámci F-skupiny a predposledného 9. kola európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné futbalové MS do Ruska.

Na čiarach mu pomôžu krajania Milovan Ristič a Dalibor Djurdjevič. Zaujímavosťou je, že tejto trojici zverili vlaňajší septembrový trnavský duel Slovensko – Anglicko.

Kapitán dostal červenú

Hostia vtedy zvíťazili 1:0 gólom Adama Lallanu z 95. min; súboj nedohral kapitán SR Martin Škrtel, ktorý v 25. min dostal žltú kartu, v 57. min druhú žltú a následne červenú kartu. Mažič je jediný hlavný arbiter, ktorý má na starosti dva zápasy SR v prebiehajúcej kvalifikácii o postup na MS 2018.

Trnavskú derniéru mužstva Jána Kozáka proti Malťanom (8. 10. o 18.00 h) zverili Talianovi Paolovi Mazzolenimu a jeho krajanom – Maurovi Tonolinimu a Andreovi Crispovi.

Slovensko je na druhej priečke

Lídrom F-skupiny je Anglicko, má 20 bodov. Slovensko má 15 bodov a po ôsmich kolách mu patrí 2. priečka. Nasledujú Slovinsko a Škótsko (po 14 b.), Litva (5 b.) a Malta, ktorá je bez bodového zisku. Priamy postup na svetový šampionát si zabezpečia víťazi každej z deviatich eliminačných skupín.

Pre posledné mužstvo z tabuľky „druhých“ sa kvalifikácia skončí, zostávajúcich osem tímov z druhých priečok bude v novembri bojovať v baráži o zostávajúce štyri európske miestenky.

Viac k témam: futbal, Martin Škrtel, slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Srb Mažič bude rozhodovať zápas Škótsko – Slovensko, Škrteľ má s ním skúsenosť © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2017

Odporúčané články