Spoločnosť Facebook poskytne vyšetrovateľom reklamy, ktoré mohli ovplyvniť prezidentské voľby

354045_facebook 1 640x420.jpg

WASHINGTON 2. októbra (WebNovininy.sk) – Spoločnosť Facebook poskytne americkému kongresu približne 3000 reklám, ktoré na sociálnej sieti zverejnili v roku 2016 pred americkými prezidentskými voľbami a sú prepojené na ruskú reklamnú agentúru.

Predstavitelia Facebooku sa dnes stretnú so spravodajskými výbormi americkej snemovne a senátu a materiály im odovzdajú. O nájdení reklám s rozvratným politickým a spoločenským obsahom informovala spoločnosť Facebook minulý mesiac. Reklamy stáli približne 100-tisíc dolárov (v prepočte zhruba 84 700 eur) a šírilo ich viac než 450 účtov z Ruska.

Odporúčame:
Facebook bol vždy proti mne, posťažoval sa Trump na Twitteri

Nájdenie podobných reklám už ohlásila aj spoločnosť Twitter, pričom oba spomínané výbory žiadajú, aby im aj so spoločnosťou Google tieto informácie v najbližších týždňoch poskytli. Spravodajské výbory vyšetrujú údajné zapletenie Ruska do amerických prezidentských volieb a spojitosť s kampaňou Donalda Trumpa. Zatiaľ nie je známe, či reklamy sprístupnia aj verejnosti.

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg uviedol, že na sociálnej sieti plánujú uskutočniť zmeny, ktoré zabezpečia väčšiu transparentnosť politických reklám. Tiež dodal, že pre vyšetrovanie prípadu nemajú povolené bližšie informovať o tom, čo našli, ale veria, že vláda s tým verejnosť oboznámi po skončení vyšetrovania.

Viac k témam: facebook, prezidentské voľby, reklama, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Facebook poskytne vyšetrovateľom reklamy, ktoré mohli ovplyvniť prezidentské voľby © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články