Spoločnosť E.ON chce prevziať firmu innogy, musí to však schváliť Európska komisia

401314_e.on_ 676x451.jpeg

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Nemecká spoločnosť E.ON dosiahla ďalší míľnik na ceste v integrácii spoločnosti innogy predložením žiadosti Európskej komisii.

S ohlásením transakcie v Bruseli sme urobili významný krok smerom k nášmu cieľu implementovať transakciu dohodnutú s RWE na prevzatí innogy od polovice roka 2019. Sme tiež na dobrej ceste pripraviť plánovanú integráciu s innogy a robíme dobrý pokrok,“ povedal šéf koncernu E.ON Johannes Teyssen.

Energetická revolúcia v Európe

S integráciou innogy chceme ďalej rozvíjať nový E.ON ako jednoznačne zameraného operátora európskych energetických sietí a prevádzkovateľa moderných zákazníckych riešení. A chceme vyvíjať inovácie ešte silnejšie, ako predtým, aby sme zlepšili životy našich zákazníkov a viedli energetickú revolúciu v Európe,“ dodal.

Ohlásenie transakcie nasledovalo po rozsiahlych predbežných procesoch. V tejto fáze E.ON podal Európskej komisii komplexnú informáciu a dáta týkajúce sa transakcie.

Dodávateľ zemného plynu

Európska komisia bude teraz v rámci formálnych procesov skúmať možné dopady transakcie na hospodársku súťaž v Európe.

Spoločnosti E.ON a innogy pôsobia aj na Slovensku. Firma E.ON vlastní 49 % akcií v Západoslovenskej energetike a spoločnosť innogy je jedným z najväčších dodávateľov zemného plynu na slovenskom trhu.

Viac k témam: E.ON, Európska komisia (EK), innogy Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť E.ON chce prevziať firmu innogy, musí to však schváliť Európska komisia © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články