Spevák Michal David sa vrátil po rokoch na Štrbské Pleso

Do Tatier si český spevák neprišiel zalyžovať, ale opäť sa predstavil publiku so svojimi osvedčenými hitmi.

POPRAD 17. apríla (WebNoviny.sk) – Známy český spevák Michal David navštívil po dvoch rokoch Vysoké Tatry. Tvrdí, že na turistiku síce čas nemá, ale rád sem chodí aspoň koncertovať. Aj tentoraz svoje hity i novšie piesne predstavil v sobotu večer so svojou kapelou v jednom z hotelov na Štrbskom Plese.

Repertoár sme vylepšili, dali sme pesničkám nový kabát. Okrem hitov sme ponúkli aj menej známe piesne, zaradil som do toho tiež nadštandard, a tým bola klavírna zmes. Tatranské publikum je výborné,“ uviedol pre médiá krátko po koncerte. Pripomenul, že jeho krédom je pre ľudí nielen spievať, ale ich aj zabávať a sám seba rovnako považuje za speváka i zabávača.

Hoci s publikom na Štrbskom Plese bol Michal David spokojný, znepokojuje ho súčasná podoba slovenských veľhôr po víchrici spred takmer dvanástich rokov. „Je mi ľúto, čo sa v Tatrách stalo pred rokmi. Keď tadiaľto idete, je to trošku smutné, ako sú zničené, je to však príroda a s tým sa nedá nič urobiť,“ povedal. Naďalej však Tatry považuje za úžasné. „Ja síce nelyžujem, ale chodí sem môj vnuk, ktorý bude mať šesť rokov. Bol som veľmi prekvapený, pretože už lyžuje a zlyžoval dokonca čiernu zjazdovku na Skalnatom plese,“ pochválil sa český spevák.

Hoci koncert v Tatrách mal komornejší charakter, spevák počas neho zabával do dvesto fanúšikov, nebolo to jeho najmenšie publikum. „Spieval som raz už aj pre osem právnikov v Bratislave,“ povedal. Oveľa horšie sa mu však podľa jeho slov spieva pre osem ľudí, než pre tisíce. „Keď máte koncert, na ktorom je osemtisíc ľudí, v nabitej hale cítite eufóriu, no keď máte osem ľudí v malom priestore, musíte byť skutočne dobrý,“ skonštatoval David, ktorý vystúpi aj 25. júna na koncerte na letisku v Holíči.

Okrem koncertovania sa kráľ diskoték venuje aj muzikálom, len nedávno mal premiéru aj jeho film Decibely lásky. „Sme spokojní, pretože máme 150-tisíc divákov v Česku a 50-tisíc na Slovensku,“ uviedol spevák. K filmu by mal podľa jeho slov vyjsť v najbližšej dobe aj soundtrack. Autor úspešných muzikálov už pripravuje aj ďalšie nové. „Máme Angeliku, tú predstavíme aj v Pezinku, no pripravujeme nový muzikál, ktorý sme vymysleli pred niekoľkými dňami, pretože nás o to požiadala Južná Kórea. V Soule máme Troch mušketierov, odohrali sme 400 repríz a tiež 300 repríz Kleopatry. Veľmi si tam želali pokračovanie práve Troch mušketierov a tak sme sa rozhodli, že pripravíme nový muzikál, ktorý naň bude nadväzovať, a bude to Muž so železnou maskou,“ pochválil sa Michal David. Priznal, že práce má naďalej veľa, no v súčasnosti veľmi rád oddychuje a snaží sa vždy odreagovať a užívať si svoj život.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2016

Odporúčané články