Spev a tanec sprevádzali Buda Spencera na poslednej rozlúčke

Všetci prítomní splnili populárnemu hrdinovi strieborného plátna jeho posledné želanie, v ktorom si neprial smútok, ale tanec za hudobných tónov počas rozlúčky.

Rím 30. júna (WebNoviny.sk) – Najbližší, priatelia a kolegovia, početné osobnosti talianskeho verejného a kultúrneho života, ako aj stovky filmových nadšencov nechýbali dnes na poslednej rozlúčke so zosnulým hercom Budom Spencerom v Ríme.

Všetci prítomní splnili populárnemu hrdinovi strieborného plátna jeho posledné želanie, v ktorom si neprial smútok, ale tanec za hudobných tónov počas rozlúčky. Na rozlúčke nechýbali manželka Maria, s ktorou Bud Spencer prežil 56 rokov a s ktorou mal tri deti, partner zosnulého z množstva akčných komédií Terence Hill (77), jeho ďalší medzinárodne uznávaný a obľúbený kolega Franco Nero (74), ale ani bývalý prvý muž radnice v Ríme Gianni Alemanno (58) či prezident futbalového klubu Lazio Rím Claudio Lotito (59).

S Budom Spencerom sa však prišli rozlúčiť aj filmový producent Fulvio Lucisano (87), herečka Giovanna Ralliová (81), niekdajší olympijský šampión v boxe Nino Benvenuti (78), scenáristi, režiséri a producenti v jednej osobe Dario Argento (75) a Carlo Vanzina (65), herec Massimo Ghini (61) či ďalší filmový producent Domenico Procacci (56).
Keď skromne ozdobená truhla putovala z radnice ulicami Ríma do kostola Santa Maria in Montessanto, nazývanom neoficiálne kostol umelcov, sprevádzali ju nielen filmoví nadšenci, ale aj tóny z obľúbených filmov dvojice Spencer-Hill. Procesiu ulicami Ríma sprevádzal spev, tanec a potlesk, presne v súlade s hercovým posledným želaním.
V samotnom chráme sa s otcom rozlúčila dcéra zosnulého a po nej aj jeho dlhoročný priateľ a filmový partner Terence Hill.

Ani v jednom z týchto príhovorov nezaznela čo len jediná smutná myšlienka, pričom dcéra hovorila o dni šťastia, že práve im sa dostalo takého otca, a nie smútku nad jeho odchodom, kým Terence Hill spomínal na spoločne strávené chvíle počas nakrúcania a pripomenul tiež, že napriek snahe o diétu nevedel nikdy odolať pokušeniu a pri každej možnej príležitosti sa zastavil u svojho kolegu na skvelé cestoviny pripravené jeho manželkou. „Boli sme vždy šťastní, že robíme ľudí aj dnes ešte šťastnými. Majte aj naďalej radosť z našich filmov. Ja nezabudnem na svojho životného priateľa,“ uviedol Terence Hill.

Po asi 90-minútovej pietnej slávnosti v kostole privítali stovky fanúšikov, ktorí museli z priestorových dôvodov zostať pred vchodom, truhlu s obrovským aplauzom. Náladu všetkým zlepšili členovia kapely, ktorá naživo hrala pred chrámom. Niektorí z prítomných sa hercom lúčili i bozkom na truhlu.

Samotný pohreb zosnulého sa koná v úzkom rodinnom kruhu.

Bud Spencer, vlastným menom Carlo Pedersoli, ktorého dlhší čas sužovali zdravotné problémy, skonal v kruhu blízkych v pondelok večer vo veku 86 rokov.

Umelec, ktorý začínal na striebornom plátne ešte v 50. rokoch minulého storočia, tvoril od sklonku 60. rokov filmovú dvojicu s Terenceom Hillom (vlastným menom Mario Girotti), s ktorým nakrútil mnoho úspešných akčných komédií a spaghetti westernov. Ich popularita dosiahla vrchol v 70. rokoch 20. storočia.

Medzi najznámejšie filmy Buda Spencera patria okrem iných Boh odpúšťa… ja nie! (1967), Tromfové eso (1968), Pravá a ľavá ruka diabla (1970), Malý unavený Joe (1972), Ak sa nahneváme, budeme zlí (1974), Policajt v Hongkongu (1975), Charleston (1977), Dvaja ničomníci (1977), Miliónový chrobák (1980), Banánový Joe (1982) či Dvojníci (1984).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. júna 2016

Odporúčané články