Spartak Trnava poprel ´krčmové reči´, nemá finančné problémy

Je vysoko nezodpovedné, doslova až nenormálne, ak určitá skupinka fanúšikov neustále vytvára konšpirácie a nezmyselné teórie o zlom ekonomickom stave klubu, myslí si vedenie klubu.TRNAVA 27. októbra (WebNoviny.sk) – Účastník najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 FC Spartak Trnava vo štvrtok poprel problémy s ekonomickou kondíciou a vyjadril sa aj k ďalším témam, ktoré súvisia s aktuálnym dianím v klube.

„FC Spartak, a. s., si dovoľuje reagovať na viaceré témy, ktoré sa v ostatných dňoch objavujú na rôznych diskusných fórach na adresu FC Spartak Trnava. Tie smerujú najmä k údajným finančným problémom, exekúcii, meškajúcim výplatám, smerovaniu klubu, ale i stavu hráčskeho kádra, hre a výsledkom,“ uviedol klub vo štvrtok prostredníctvom tlačovej správy na svojom webe.

Klub priznal zvýšené náklady

„V prvom rade chceme zodpovedne prehlásiť, že klub pracuje v štandardnom režime, je v dobrej finančnej kondícii a takto to bude aj v ďalších dňoch, týždňoch a mesiacoch. Je vysoko nezodpovedné, doslova až nenormálne, ak určitá skupinka fanúšikov neustále vytvára konšpirácie a nezmyselné teórie o zlom ekonomickom stave klubu. A tieto krčmové reči potom ďalej šíri po Trnave a internetových fórach,“ uvádza sa na webe Spartaka.

„Áno, je pravdou a nie je žiadnou tajnosťou, že klub mal v posledných dňoch výrazne a neštandardne zvýšené náklady, ako býva zvykom. Klasický mesačný rozpočet sa na strane výdavkov zvýšil až o takmer 400-tisíc eur, čo však bolo spôsobené objektívnymi dôvodmi. Každého takéto nepredvídané náklady pribrzdia a nie je jednoduché ich zo dňa na deň riešiť. Nám sa to podarilo vo veľmi krátkom čase a dnes je tento stav už minulosťou,“ doplnil informáciu Spartak.

Spartak očakáva posun vpred

„Ďalšou pretriasanou témou sú údajné meškajúce platy hráčov A-tímu. Znova prehlasujeme, že futbalistom riadne plníme platobné podmienky vyplývajúce z ich profesionálnych kontraktov. Ak sa aj niekedy v minulosti stalo, že výplaty meškali, bolo to skutočne len pár dní. Dôvodom boli práve spomenuté udalosti. Spájať to, že niekedy nám hra nejde podľa predstáv, s tým, že hráči nedostávajú platy, je ďalšou konšpiráciou.“

„Chceme sa dotknúť aj hry a výsledkov A-tímu. V súčasnosti nám patrí vo Fortuna lige piate miesto, pričom na tretiu pozíciu strácame tri body, čo považujeme stále za dobrú východiskovú pozíciu a, samozrejme, očakávame posun na vyššie pozície. A to napriek tomu, že mužstvu chýbajú viaceré opory,“ uviedol trnavský Spartak a prostredníctvom webu doplnil: „Sme presvedčení, že týmto vyhlásením drvivá väčšina tej skupinky fanúšikov, ktorá neustále negatívne teórie vytvára, svoj pohľad na fungovanie klubu zmení.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. októbra 2016

Odporúčané články