Španielsky film Perfektný deň už aj v našich kinách

BRATISLAVA 21. decembra (WBN/PR) – Film španielskeho režiséra Fernanda Leóna de Aranoa PERFEKTNÝ DEŇ zožal na filmovom festivale v Cannes päť minútové standing ovation. Teraz si ho môžu vychutnať aj slovenskí diváci. Už od 31.decembra.

,,Tento film je ako ruská bábika matrioška. Vo vnútri komédie je dráma, v nej road movie, v ktorej je zase vojnový film. Ale jedna vec je istá. Pokiaľ by to bola hudba bol by to punk rock. Rýchly, priamy, drsný. Tento film neplytvá časom, nie je šanca sa zastaviť a premýšľať. Chce byť taký akí sú humanitárni pracovníci- tvrdí, odolní, intuitívni, rýchli a priami. Nie je teda čas na nejakú reflexiu alebo pocit viny. Nie je čas na súcit či plač. Je tu len čas jednať,“ hovorí režisér Fernando León de Aranoa o svojom filme.

Hrdinami filmu sú humanitárni pracovníkov z medzinárodnej organizácie Aid Across Borders, ktorá pomáha vo vojnovej zóne na Balkáne. Sophie (Mélanie Thierry) je nováčikom v skupine a chce spasiť svet. Mambrú (Benicio Del Toro) už všetko videl a chce ísť domov. Káťa (Olga Kurylenko) kedysi chcela získať Mambrúa a tlmočník Damir (Fedja Stukan) chce, aby vojna už konečne skončila. ,,B“ (Tim Robins) ani nevie, čo chce.

Teraz majú na krku jednu z posledných studní, ktorá je zdrojom vody pre niekoľko dedín, v ktorej pláva mŕtvola. Vytiahnuť telo a vyčistiť studňu je zdanlivo jednoduchá úloha, ale pre našich humanitárnych pracovníkov sa stáva postupne neriešiteľnou. Počnúc zháňaním pevného lana, cez blúdenie horskými cestami, na ktorých ležia zamínované kravy, až po nezmyselné príkazy od veliteľov mierových vojsk OSN. Pri riešení úloh musia siahnuť k netradičným až šialeným riešeniam.

Trailer:

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. decembra 2015

Odporúčané články