Španielska polícia hrozí, že obsadí priestory a zabráni tomu, aby sa v nich dalo hlasovať

353616_spanielski policajti 640x420.jpg

MADRID 27. septembra (WebNoviny.sk) – Drastické kroky zo strany centrálnej španielskej vlády, ktorých cieľom je zabrániť konaniu referenda o nezávislosti Katalánska, len posilnia tábor stúpencov nezávislosti. V stredu to v rozhovore pre agentúru Associated Press vyhlásil katalánsky regionálny prezident Carles Puigdemont.

Odporúčame:
Od referenda o nezávislosti Katalánska od Španielska odrádza aj tenisová jednotka Rafael Nadal

Naďalej trvá na tom, že referendum, ktoré je naplánované na 1. októbra, sa aj napriek krokom zo strany Madridu uskutoční. Puigdemont ďalej vyhlásil, že katalánske vedenie bude mať po referende skôr tendenciu riešiť svoju kauzu v rámci Európskej únie a nielen v rámci Španielska.

Španielska vláda sa za posledné týždne uchýlila okrem iného k zatýkaniu a vypočúvaniu starostov katalánskych obcí, z ktorých veľká väčšina konanie referenda podporuje, minulý týždeň zhabala v sklade pri Barcelone takmer desať miliónov hlasovacích lístkov, ktoré regionálna vláda plánovala použiť pri referende a tiež informačné cedule s nápismi, ktoré chceli organizátori referenda vyvešať na volebné miestnosti.

Odporúčame:
Katalánski separatisti stupňujú svoj zápas s Madridom

Vláda najnovšie hrozí, že všetky priestory, ktoré sa majú stať 1. októbra referendovými miestnosťami, obsadí polícia a zabráni tomu, aby sa v nich dalo hlasovať.

Puigdemont už minulý týždeň prirovnal tieto kroky španielskej vlády k „totalitným praktikám“.

Viac k témam: Katalánsko, Madrid, polícia, referendum o nezávislosti Katalánska, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska polícia hrozí, že obsadí priestory a zabráni tomu, aby sa v nich dalo hlasovať © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2017

Odporúčané články