Sobrance vyhlásili mimoriadnu situáciu pre ohrozenie zdravia

V ohnisku nákazy žltačky začalo mesto likvidovať čiernu skládku komunálneho odpadu.
SOBRANCE 22. septembra (WebNoviny.sk) – Mimoriadnu situáciu na území mesta Sobrance vyhlásil v stredu popoludní primátor Pavol Džurina. Ako uviedol vo vyhlásení zverejnenom na stránke mesta, dôvodom je ohrozenie zdravia verejnosti druhého stupňa – zvýšený výskyt vírusovej hepatitídy typu A, ľudovo nazývanej žltačka. Podľa Džurinu na území mesta bolo k 21. septembru potvrdených 104 prípadov žltačky.

„Najkritickejšia je situácia v lokalite Michalovská ulica, kde žije okolo 600 Rómov vo veľmi nízkych hygienických podmienkach. Ďalšie ohniská nákazy sú na Bernolákovej a Gorkého ulici. Na Michalovskej ulici sme začali s likvidáciou čiernej skládky odpadov, na čo sme nasadili ťažké mechanizmy,“ uviedol dnes primátor Džurina. Doložil, že žltačka je rozšírená po celom meste.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Michalovciach verejnou vyhláškou oznamuje vydanie rozhodnutia na predchádzanie prenosného ochorenia hepatitídy typu A u detí predškolského a školského veku v meste Sobrance. RÚVZ nariadil povinné očkovanie proti žltačke detí do 15 rokov. Zároveň nariaďuje bezodkladne podrobiť sa lekárskemu dohľadu, aby sa zistili ťažkosti a klinické príznaky, ktoré môžu súvisieť s uvedeným ochorením.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2016

Odporúčané články