Sobotka: Krajne pravicová AfD dnes útočí na utečencov a EÚ, zajtra sa zameria na Čechov a Poliakov

353377_bohuslav sobotka 640x420.jpg

PRAHA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Výsledky nedeľňajších nemeckých parlamentných volieb, v ktorých zvíťazili kresťanskí demokrati nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a na prekvapivom treťom mieste skončila krajne pravicová Alternatíva pre Nemecko (AfD), v pondelok komentovali aj poprední českí politici.

Odporúčame:
Aktualizované: Voľby v Nemecku vyhrala Merkelovej CDU/CSU, ale má najmenšiu podporu od roku 1949

Podľa českého sociálnodemokratického premiéra Bohuslava Sobotku sú tí, ktorí dobrý výsledok AfD vítajú, krátkozrakí. Ako premiér v pondelok napísal na Twitteri, AfD „dnes útočí na utečencov a Európsku úniu a zajtra sa zameria na Čechov a Poliakov“.

Odporúčame:
Dôležitý výsledok pre stabilitu a bezpečnosť v Európe, okomentoval Kiska triumf Merkelovej vo voľbách

Opačný názor má bývalý český premiér a prezident Václav Klaus, ktorý AfD podporoval aj počas nemeckej predvolebnej kampane. Dobrý volebný výsledok tejto strany ho potešil a nazval ho „veľkým povzbudením pre všetkých českých a európskych demokratov“.

Viac k témam: AfD Alternatíva pre Nemecko, Angela Merkelová, Bohuslav Sobotka, CDU Kresťanskodemokratická únia Nemecka, Nemecko, parlamentné voľby v Nemecku, Václav Klaus
Zdroj: Webnoviny.sk – Sobotka: Krajne pravicová AfD dnes útočí na utečencov a EÚ, zajtra sa zameria na Čechov a Poliakov © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2017

Odporúčané články