Smer, SNS, Most-Híd a Sieť rokujú, delia si ministerstvá

Novorodiaca sa vládna koalícia sa nevie dohodnúť na obsadení postu ministra zdravotníctva.BRATISLAVA 16. marec (WebNoviny.sk) – Na Úrade vlády SR v stredu od 12:00 pokračuje rokovanie trojčlenných delegácií strán Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť o zostavení novej vlády. Novorodiaca sa vládna koalícia rokuje o obsadení postov ministrov, štátnych tajomníkov i šéfov rôznych štátnych podnikov.

Lídri strán sa nevedia dohodnúť na obsadení postu ministra zdravotníctva. Je to jediný nevyriešený post v novom kabinete. Partneri sa na ňom pri rokovaní zasekli. Smer-SD podľa informácií agentúry SITA ponúkol vzhľadom na kritiku túto pozíciu partnerom, ale tí ju odmietajú, a to aj napriek tomu, že aj oni vedenie rezortu v minulom volebnom období kritizovali.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Predsedovia strán Smeru-SD Robert Fico, Andrej Danko za Slovenskú národnú stranu, Béla Bugár z Mosta-Híd a Radoslav Procházka za Sieť podpísali v utorok na Úrade vlády SR programové priority na roky 2016 až 2020, ktoré môžu tvoriť základ programového vyhlásenia budúcej koaličnej vlády. Priority sú rozdelené do jedenástich oblastí.

V zahraničnej a európskej politike je to jednoznačná kontinuita proeurópskej a proatlantickej orientácie SR. Partneri sa zhodli na aktualizácii bezpečnostnej a obrannej stratégie SR. Zhodli sa tiež na protikorupčnom programe a prijatí účinného protischránkového zákona, vzťahujúceho sa na všetky verejné zdroje.

Nová koalícia okrem iného plánuje presadiť ústavný zákon o preukazovaní pôvodu majetku. Zákonom by malo byť upravené poskytovanie a prijímanie neetických výhod.

Odporúčame:

Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť podpísali programové priority

Na týchto prioritách sa dohodli Smer, SNS, Most-Híd a Sieť

Video: Kollár sa rozohnil. Budú tu kradnúť tí istí mafiáni

Ďalší rebel v Sieti, vládu so Smerom nepodporí ani Zimenová

Simon z Mosta-Híd nepodporí vládu so Smerom, SNS a Sieťou

Figeľova éra v KDH sa skončila, vzdal sa funkcie predsedu

Pollák navrhuje rozpustiť Kotlebovu stranu ĽS Naše Slovensko

Väčšina ľudí očakáva predčasné voľby. Máte rovnaký názor?

Prieskum: Slováci uprednostňujú koalíciu na čele so Smerom

Ak by boli voľby teraz, Sieť a Kollár by v parlamente neboli

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. marca 2016

Odporúčané články