Smer-SD chce chrániť Slovensko, až potom pomáhať utečencom

Bezpečné Slovensko a bezpečná Európa, to sú podľa ideových téz dva základné programové ciele sociálnej demokracie v ére islamského terorizmu.BRATISLAVA 20. septembra (WebNoviny.sk) – Sociálna demokracia nesmie podľahnúť slabosti v migračnej kríze. Tak znie jedna z ideových téz, ktorú pripravili na programovú konferenciu podpredseda Smeru-SD Pavol Paška a poslanec NR SR Ľuboš Blaha.

Programová konferencia najsilnejšej vládnej strany bude v sobotu v Bratislave. Podľa materiálu, ktorý má agentúra SITA k dispozícii, najskôr treba chrániť Slovensko, potom pomáhať utečencom. „Také sú naše priority,“ píše sa v tézach, ktoré môžu členovia strany pripomienkovať dodnes.

Odporúčame:

Smer bude schvaľovať program, tézy pripravili Paška s Blahom

Strana Smer-SD sa označuje za nenahraditeľnú politickú silu

Ochrana našich hodnôt je dôležitejšia než multikulturalizmus

Slovensko je podľa Pašku s Blahom krehká spoločnosť, ktorú si musíme chrániť. „Ako sociálni demokrati cítime obrovskú solidaritu s utečencami, obrovskú solidaritu s Európskou úniou, obrovskú solidaritu s každým, kto trpí, aj kto pomáha. Ale najväčšiu solidaritu cítime so Slovákmi, s našimi občanmi. Pretože taká je naša zodpovednosť. Odmietame slabosť. Štát musí byť silný, rozhodný a chrániť svojich občanov,“ uvádza sa v ideových tézach.

Smer-SD ako sociálnodemokratická strana má vážny problém s tým, aby sme niekomu dovolili spochybniť základné hodnoty, na ktorých je postavená moderná slovenská štátnosť deklarovaná Ústavou Slovenskej republiky, vrátane rovnosti mužov a žien, na ktorých stojí moderná Európa, moderné Slovensko, moderná sociálna demokracia, hovoria tézy. „Ochrana našich hodnôt je pre nás dôležitejšia než multikulturalizmus,“ zdôrazňuje pripravený dokument.

Smer-SD si váži menšiny, ktoré žijú na Slovensku

Bezpečné Slovensko a bezpečná Európa, to sú podľa ideových téz dva základné programové ciele sociálnej demokracie v ére islamského terorizmu.

„Ukázali sme, že vieme Slovensko chrániť, a že nerobíme kompromisy, ktoré by ohrozovali našu bezpečnosť. Žiaden politik na Slovensku nepreukázal takú mieru odhodlania a kompetentnosti ako my pri ochrane Slovenska. Našu vlasť by nedokázali uchrániť poloblázni, extrémisti a politickí dobrodruhovia,“ píše sa v tézach s tým, že na rozdiel od nich Smer-SD preukazuje úctu k štátu, úctu k poriadku, úctu k bezpečnostným zložkám. „Slovensko nedokáže ochrániť nikto iný ako my,“ napísali Paška s Blahom.

Smer-SD si však váži menšiny, ktoré žijú na Slovensku. „Slovensko je otvorené slušným ľuďom. Ale všetko musí mať pravidlá. Slovensko si musí chrániť svoj charakter, svoju kultúru, svoju jedinečnosť,“ zdôrazňuje dokument. Zároveň pripomína že Slovensko je mladý štát, ktorý si len nedávno vybojoval vlastnú slobodu.

Preto takú globalizáciu, ktorá by popierala našu identitu, vníma Smer-SD ako hrozbu. „Aj preto budeme aj naďalej veľmi tvrdo bojovať proti kvótam. Kvóty porušujú oba princípy zdravej migrácie, a teda aj suverenitu štátu, aj integračný potenciál. Kvóty sú neférové, umelé a nič neriešiace opatrenie,“ zdôrazňujú ideové tézy vládnej strany.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016

Odporúčané články