Slovenských hokejistov preveria Nemci, v bráne začne Hudáček

Slováci si na Nemcov trúfajú, hoci vedia, že budú nepríjemní.

AUGSBURG 4. novembra (WebNoviny.sk) – Po osemhodinovej ceste autobusom z Bratislavy dorazila slovenská hokejová reprezentácia vo štvrtok do dejiska Nemeckého pohár v Augsburgu. Od 18.30 h si zverenci Zdena Cígera vyskúšali ľad v miestnej Hale Kurta Frenzela. V piatok o 19.30 h ich čaká prvý súper na turnaji – Nemecko.

Vieme, že Nemci doma na nás vyletia a budú chcieť strhnúť zápas vo svoj prospech od prvej sekundy. Sme pripravení na to, aby sa nezopakoval minulý rok, keď súper v prvej tretine strelil rýchle góly a bolo po stretnutí. Hodláme odplatiť Nemcom ostatné dve prehry a verím, že náš tím prečká úvodný nápor súpera a preberie opraty pevne do svojich rúk,“ prezradil Zdeno Cíger pre spravodajstvo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Odporúčame:

Cíger má nového pomocníka, do reprezentácie sa vrátil Šupler

Do bránky sa postaví Július Hudáček. „Máme v tom jasno. V piatok bude v bránke Julo Hudáček, v sobotu proti Kanade zase Jaro Janus. Máme vyrovnanú a najmä kvalitnú brankársku dvojicu, takže tím bude mať v našich mužoch v maskách oporu,“ dodal Cíger.

Július Hudáček sa dozvedel informáciu, že bude v bránke proti Nemecku jednotkou, pred štvrtkovým tréningom. „Pre brankára to je takto lepšie. Môžem mať čistú hlavu a predovšetkým sa riadne pripraviť. Dobre sme si zatrénovali, niečo ešte vyladíme v piatok dopoludnia, keď máme na programe rozkorčuľovanie, a večer nás čakajú Nemci. Trúfame si na nich, hoci vieme, že budú nepríjemní,“ povedal 28-ročný gólman, pre ktorého to bude jubilejný 30. zápas v drese SR.

Zostava SR: J. Hudáček – Čajkovský, Mikuš, Graňák, Gernát, Čerešňák, Jánošík, Šedivý, Trška – Dravecký, Cingel, Haščák – Hrnka, Suja, Skokan – Kudrna, Češík, Matoušek – Macík, Bortňák, B. Mráz

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. novembra 2016

Odporúčané články