Slovenský pozemkový fond sa ostro ohradzuje voči obvineniam OĽaNO a SaS, Remišovej posiela výzvu

370927_veronika remisova 676x451.jpg

BRATISLAVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský pozemkový fond (SPF) sa ostro ohradzuje voči tvrdeniam hnutia OĽaNO a strany SaS, ktoré odzneli vo štvrtok na tlačovej konferencii.

Podľa hovorcu Slovenského pozemkového fondu Martina Kormoša na nej klamlivo a účelovo obvinili SPF a jeho generálnu riaditeľku Adrianu Šklíbovú z nečinnosti vo veci podozrení zo zneužívania, neoprávneného čerpania a netransparentného prideľovania agrodotácií.

Fond informáciami nedisponuje

„Slovenský pozemkový fond tieto činnosti vykonávať nemôže. Zo zákona nemá žiadnu kompetenciu pri poskytovaní či kontrole oprávnenosti čerpania priamych platieb či dotácií z Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Slovenský pozemkový fond vykonáva správu pozemkov vo vlastníctve SR a nezistených vlastníkov, a tieto pozemky prenajíma žiadateľom podľa zákonom stanovených kritérií. Obvinenia uvedené na tlačovej konferencii sú absolútne nepravdivé,“ uviedol v piatok v zverejnenom stanovisku hovorca SPF Martin Kormoš.

Odporúčame:
Situácia v poľnohospodárstve je veľmi vážna, OĽaNO a SaS chce na výbore od Matečnej odpovede

SPF sa podľa Kormoša zároveň výrazne ohradzuje voči tvrdeniam poslankyne Veroniky Remišovej o tom, že fond disponuje informáciami „o údajnom pripravovanom prenájme pozemkov na východnom Slovensku bez splnenia zákonných podmienok“. Fond podľa svojho hovorcu takýmito informáciami nedisponuje.

Viacerí zmeny ocenili

„SPF týmto vyzýva poslankyňu Veroniku Remišovú, aby fondu poskytla všetky relevantné informácie, na základe ktorých toto tvrdenie uvádza,“ pokračoval Kormoš.

Odporúčame:
Matečná a SNS nevedia riešiť problémy v poľnohospodárstve, tvrdí OĽaNO a žiada odchod ministerky

„K snahe o diskreditáciu osoby generálnej riaditeľky fondu Adriany Šklíbovej uvádzame, že za dobu jej pôsobenia od 7. júna 2017 SPF zaviedol viaceré nové projekty vedúce k stransparentneniu a zefektívneniu procesov. Uvedené zmeny ocenila samospráva, farmári, členovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a ďalšie agrárne komory. Informácie uvedené na tlačovej konferencii, ktorými sa snažili zdiskreditovať osobu generálnej riaditeľky SPF, boli opakovane ozrejmené a vyvrátené aj pred poslancami Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie,“ dodal Kormoš.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita, SPF Slovenský pozemkový fond, Veronika Remišová
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský pozemkový fond sa ostro ohradzuje voči obvineniam OĽaNO a SaS, Remišovej posiela výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2018

Odporúčané články