• Fotonovinky
  • Slovenskú slalomárku reprezentujúcu Česko povedie bývalý tréner Vlhovej

Slovenskú slalomárku reprezentujúcu Česko povedie bývalý tréner Vlhovej

460140_switzerland_alpine_skiing_world_cup_21552 0b572387eb4a4668b828082de1e56d5f 676x451.jpg

31.5.2023 (SITA.sk) – Slovenskú zjazdovú lyžiarku reprezentujúcu Česko Martinu Dubovskú povedie známy taliansky tréner Livio Magoni, ktorý v minulosti pôsobil aj v realizačnom tíme inej Slovenky Petry Vlhovej. Tridsaťjedenročná rodáčka z Třinca na svojom instagrame oznámila spoluprácu s 59-ročným Magonim, ktorý naposledy trénoval rakúsku slalomárku Katharinu Liensbergerovú do januára tohto roka.

Nový tréner

„Začali sme letnú prípravu na novú sezónu tréningom na snehu. S tým súvisí aj niekoľko zmien, ktoré chcem s nadšením oznámiť. Livio Magoni bude súčasťou môjho tímu v nasledujúcej sezóne.“

„Som šťastná a pripravená na túto novú skúsenosť. Môj otec bude po mojom boku, tak ako vždy,“ napísala Dubovská v príspevku. Pripojila k nemu fotografiu s jej tímom z rakúskeho ľadovca Hintertux.

Magoniho úspechy

Livio Magoni bol koučom olympijskej víťazky v slalome Vlhovej pri jej jedinom celkovom víťazstve vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní v ročníku 2020/2021.

Celkovo viedol najúspešnejšiu slovenskú lyžiarku päť rokov, po nej krátko trénoval Slovinku Metu Hrovatovú. Jej krajanka Tina Mazeová získala veľký krištáľový glóbus za sezónu 2012/2013 s rekordným počtom bodov tiež pod vedením Magoniho.

Martina Dubovská

Lyžiarka má na konte 107 štartov vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní, pričom jej hlavnou disciplínou je slalom. Najlepší výsledok kariéry v SP dosiahla v slalome vo fínskom Levi v roku 2021, keď skončila šiesta.

Česko reprezentovala na ostatných troch olympijských hrách aj na šiestich majstrovstvách sveta. V Európskom pohári absolvovala 58 pretekov a dosiahla jedno víťazstvo.

Viac k témam: Hintertux, Zjazdové lyžovanie
Zdroj: SITA.sk – Slovenskú slalomárku reprezentujúcu Česko povedie bývalý tréner Vlhovej © SITA Všetky práva vyhradené.

31. mája 2023

Odporúčané články