Slovensko nie je čiernou dierou Európy, tvrdí Fico a posiela výzvu politikom, cirkvám aj médiám

381442_img_9647 676x471.jpg

BRATISLAVA 17. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská republika si zaslúži objektívnejší pohľad od politikov, predstaviteľov cirkví či médií.

Vyhlásil to v utorok na brífingu pri príležitosti 26. výročia prijatia Deklarácie Slovenskej národnej rady zo 17. júla 1992 o zvrchovanosti Slovenskej republiky predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Zaslúži si patričné uznanie

Podľa Fica je Slovensko úspešná krajina, ktorá nie je akousi čiernou dierovou na mape Európskej únie a zaslúži si preto patričné uznanie.

„Domnievam sa, že 17. júl by mal byť pre Slovenky a Slovákov veľkým dňom. Pred 26 rokmi to bol práve slovenský národ, ktorý cez svojich volených zástupcov vo vtedajšej Slovenskej národnej rade urobil rozhodujúci politický krok k vzniku samostatnej Slovenskej republiky,“ povedal Fico a dodal, že „mnohé úžasné veci, ktoré dnes na Slovensku máme, považujeme za absolútne samozrejmé. Napríklad, že sme v Európskej únii, že môžeme slobodne cestovať či vyjadrovať svoj vlastný názor“.

Odporúčame:
Smer-SD je podľa Blahu v štádiu konsolidácie a ako Fénix opätovne vstáva z popola

Podľa Fica je nutné, aby sa Slovensko tiež vyrovnalo so svojou minulosťou, nech už je akákoľvek. „Chcem, aby sa Slováci správali ako veľký národ a nie ako nejaká sebabičujúca skupina obyvateľstva. Veľké národy sú aj preto veľké, že sa dokážu vyrovnať so svojou vlastnou minulosťou. Predovšetkým sú hrdé a pyšné na vlastné historické míľniky, ktorými sa približovali ku svojmu sebaurčeniu a ktorými písali svoj vlastný príbeh,“ povedal Fico.

Hľadanie negatív

Podľa predsedu Smeru ľudia na Slovensku často hľadajú alebo iba upozorňujú na chyby. „Bohužiaľ, na Slovensku je to niekedy inak. Ako keby sme sa nedokázali tešiť z toho, na čo môžeme byť oprávnene hrdí a namiesto toho stále hľadáme iba negatíva,“ uzavrel expremiér.

Fico tiež pripustil, že v rámci Slovenskej republiky je čo naprávať a zlepšovať. Vyzval predstaviteľov politických strán, rôznych cirkví či médií, aby používali objektívnejší pohľad na Slovensko, pretože naša krajina nie je čiernou dierou.

Viac k témam: Deklarácia o zvrchovanosti SR, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko nie je čiernou dierou Európy, tvrdí Fico a posiela výzvu politikom, cirkvám aj médiám © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2018

Odporúčané články