Slovenskí vodnopólisti prehrali aj v poslednom vystúpení na ME, podľahli Srbom

BARCELONA 20. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia neuspela ani vo svojom treťom vystúpení na 33. majstrovstvách Európy v španielskej Barcelone. Zverenci trénerského tandemu Peter Nižný – Karol Bačo mladší v piatok predpoludním v súboji základnej D-skupiny podľahli favorizovanému výberu Srbska 5:13.

Bez bodového zisku skončili Slováci v základnej D-skupine na poslednom 4. mieste a v ďalšom priebehu šampionátu ich čakajú súboje o konečné 13. – 16. miesto. V nedeľu 22. júla o 15.00 h nastúpia proti poslednému tímu z B-skupiny, bude ním pravdepodobne výber Malty. Účinkovanie na ME uzavrie slovenské družstvo v utorok 24. júla. Srbi sa stali víťazmi skupiny a kvalifikovali sa priamo do štvrťfinále turnaja.

Slovákom rovnako ako v predchádzajúcich dvoch dueloch vôbec nevyšli presilovky, nevyužili na gól ani jednu z jedenástich výhod. V prvej štvrtine prehrávali v 7. minúte 0:5, v druhej osemminútovke aj 2:8. V polovici tretej časti slovenský výber skorigoval na sľubných 5:8, ale potom strieľali góly už iba Srbi a zastavili sa na trinástich presných zásahoch.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle – Barcelona (Šp.) – piatok:

D-skupina:
Srbsko – Slovensko 13:5 (5:1, 3:3, 2:1, 3:0)
Góly: Randjelovič, Čuk, Aleksič, Jakšič, Filipovič a Mandič po 2, Vico 1 – Ďurík 2, M. Úradník, Maroš Tkáč a Marek Tkáč po 1
Využitie presiloviek: 7/5 – 11/0, pokutové hody: 1/1 – 0, rozhodovali: Paoletti (Tal.) a Kikališvili (Gruz.)

Zostava SR: Hoferica, Laciak – Vidumanský, Zaťovič, M. Úradník, Ďurík, P. Tkáč, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, T. Bielik, Čaraj, Kolárik, Baláž

Tabuľka D-skupiny:
1. Srbsko 3 3 0 0 35:19 9
2. Rusko 2 1 0 1 21:17 3
3. Rumunsko 2 1 0 1 14:16 3
4. Slovensko 3 0 0 3 16:34 0

Viac k témam: ME, vodné pólo
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí vodnopólisti prehrali aj v poslednom vystúpení na ME, podľahli Srbom © SITA Všetky práva vyhradené.