Slovenskí tenisti zabojujú o elitu Davis Cupu na tráve

Finalisti ročníka 2005 Slováci si zahrajú v prelínačke o elitu tretiu sezónu v rade, znova u súpera, predvlani neuspeli v USA a minulý rok v Poľsku. BRATISLAVA 9. augusta (WebNoviny.sk) – Trávnatý povrch v Sydney – taká je voľba Austrálie na stretnutie so Slovenskom 16. – 18. septembra v play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára 2017 tenisových reprezentačných družstiev mužov. Informáciu o dejisku a podklade v utorok priniesol web hostiteľskej národnej asociácie TA, hrať sa bude v Ken Rosewall Arene.

„Je to pre nás skvelá príležitosť. Sme odhodlaní zabezpečiť si miesto vo svetovej skupine a urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme to aj dokázali. Tešíme sa na vystúpenie pred žičlivým publikom. Austrália sa v Davisovom pohári ešte so Slovenskom nestretla, ale vopred vieme, že to bude výzva. Nevieme sa jej dočkať. Člen Top 30 Martin Kližan a hráč Top 100 Lukáš Lacko budú v nasledujúcich týždňoch pod naším drobnohľadom. My budeme pripravení a dúfame, že priaznivci nás prídu v hojnom počte podporiť,“ povedal kapitán domácich Lleyton Hewitt. Austrálčania dosiaľ naposledy hrali v Sydney v septembri 2011 proti Švajčiarom.

Odporúčame:

Slováci zabojujú v play-off o svetovú skupinu Davis Cupu

Trávnatý dvorec niekde na východe krajiny, presne tak odhadovali austrálske médiá už koncom júla výber TA, podľa denníka Herald Sun boli v hre aj Canberra alebo nešpecifikované mestá v štáte Queensland. Spomenutý zdroj už vtedy pripomenul, že takáto geografická lokácia by bola logisticky vhodnejšia vzhľadom na termín v týždni po skončení newyorských grandslamových US Open (29. augusta – 11. septembra).

Finalisti ročníka 2005 Slováci si zahrajú v prelínačke o elitu tretiu sezónu v rade, znova u súpera. Predvlani neuspeli v USA a minulý rok v Poľsku. Do tejto fázy sa aktuálne prebojovali víťazstvom nad Maďarmi 3:0 v budapeštianskom antukovom súboji 15. – 17. júla v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny, v ktorej pôsobia nepretržite od roku 2007.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016

Odporúčané články