Slovenskí hokejisti budú hrať na ďalších MS pravdepodobne v skupine aj proti Čechom, Rusom a Fínom

KOLÍN NAD RÝNOM 22. mája (WebNoviny.sk) – Po skončení MS 2017 je známe zloženie základných skupín na nasledujúcom svetovom šampionáte, ktorý v máji 2018 bude hostiť Dánsko.

Na základe rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) by mali hrať Slováci v A-skupine v meste Herning, ich súpermi budú Rakúsko, Dánsko, Bielorusko, Švajčiarsko, Česko, Fínsko a Rusko.

Odporúčame:
Video: Švédi sú majstri sveta, dramatické finále proti Kanade rozhodli až v nájazdoch

V B-skupine v Kodani sa predstavia výbery Kanady, Švédska, USA, Nemecka, Nórska, Lotyšska, Francúzska a Kórejskej republiky. Potvrdiť tieto informácie by mali organizátori MS 2018 v najbližších dňoch.

Slováci pravdepodobne začnú turnaj zápasom s domácimi Dánmi, nasledovať budú duely postupne proti Švajčiarom, Rakúšanom, Čechom, Fínom, Rusom a Bielorusom.

MS v hokeji 2018 (Dánsko):

redpokladené zloženie základných skupín

A-skupina (Herning): Rusko, Fínsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko, Slovensko, Dánsko, Rakúsko

B-skupina (Kodaň): Kanada, Švédsko, USA, Nemecko, Nórsko, Lotyšsko, Francúzsko, Kórejská republika

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2018, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti budú hrať na ďalších MS pravdepodobne v skupine aj proti Čechom, Rusom a Fínom © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2017

Odporúčané články